سیمان شرق افزایش سرمایه می دهد /” سشرق” سکاندار 50 درصد صادرات سیمان کشور - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سیمان شرق افزایش سرمایه می دهد /” سشرق” سکاندار 50 درصد صادرات سیمان کشور

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شرق بعداز ظهر چهارشنبه ۱۵ آذر با حضور ۶۴٫۳ درصدی سهامداران در محل انجمن صنعت سیمان برگزار و با تصویب صورت های مالی و تطابق اساسنامه، مقرر شد ۱۸۸ تومان سود برای هر سهم توزیع شود.

پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۲ و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از ۲۶۰۲ ریال سود محقق شده هر سهم، ۱۸۸۰ ریال معادل ۷۲ درصد سود نقدی توزیع شود.

به گزارش اقتصادطلایی، مهندس محمد مهدی ابراهیمی ، مدیر عامل سیمان شرق با بیان اینکه شرکت در سال مالی مورد گزارش ۱.۷۵۶.۰۱۳ تن کلینکر و ۱.۷۱۴.۰۸۷ تن سیمان تولید کرده ،تصریح کرد: سشرق در سال جاری ۱.۴۹۰.۱۱۶ تن فروش داخلی و ۱۹۱.۶۱۹ تن فروش صادراتی داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه سهم تولید شرکت سیمان شرق از کل تولید سیمان کشور ۲.۵ درصد و از کل تولید کلینکر کشور ۲.۳ درصد است،خاطر نشان کرد:سهم سشرق از تولید کلینکر استان خراسان ۲۰ درصد، تولید سیمان استان خراسان ۱۹ درصد و سهم در فروش استان خراسان ۲۲ درصد است.

مدیر عامل شرکت سیمان شرق با تاکید بر اینکه تحقق ۱۰۲ درصدی کل بودجه تناژی فروش داخلی، سهم ۴۰ درصدی صادرات سیمان کل کشور به ترکمنستان، صادرات سیمان به روسیه و افزایش تولید کلینکر نسبت به سال مالی قبل با برنامه‌ریزی روزانه تولید علیرغم تشدید محدودیت‌های گاز و برق در منطقه خراسان ازجمله فعالیت‌های شرکت در سال مالی مورد گزارش است ،اذعان کرد: شرکت تا تاریخ منتهی به ۱۴۰۲/۰۶/۳۱، ۱۰۲ روز محدودیت گاز داشته است و پروژه طراحی و ساخت چرخدنده آسیاب سیمان واحد ۳ سال آتی تمام می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه پروژه بهینه سازی کولینگ تاور واحد ۴ جهت بهبود عملکرد فیلتراسیون در حال مدل سازی در دانشگاه فردوسی مشهد است،طرح مدار بسته کردن آسیاب سیمان در مرحله مطالعات ابتدایی بوده همچنین طرح تجهیز و توسعه ناوگان حمل و نقل در دست بررسی به منظور تأمین منابع مالی لازم است.

مدیرعامل سشرق با بیان اینکه طرح توسعه آهک هیدراته در مرحله مطالعات طرح است ،خاطر نشان کرد: درخصوص تکمیل و بهره‌برداری سیلوی فلزی واحد ۴ توضیح داده شد همچنین ساخت سیلو تمام شده و در حال برگزاری مناقصه پیمانکار نصب است.

وی با اشاره به اینکه برای نوسازی شل کوره واحد ۳ سفارش ساخت داده شده است،تصریح کرد : ورود شرکت سیمان سفید شرق به بازار سرمایه در حال انجام است همچنین برای ورود شرکت معادن ذغالسنگ شرق به بازار سرمایه هم برنامه‌ریزی شده است.

مدیر عامل سیمان شرق با تاکید بر اینکه طرح تبدیل الکترو فیلتر به بک هاوس در خط ۳ به دلیل کمبود آب در دست بررسی است ،خاطر نشان کرد: مقاصد صادراتی ما افغانستان، ترکمنستان و CIS است و نرخ صادراتی برای هر کدام باتوجه به محلی که تحویل می‌دهیم، متفاوت است مثلا افغانستان دو مرز دارد و نرخ هر کدام متفاوت است اما به‌طور کلی در سال گذشته متوسط قیمت صادرات ۲۰ دلار در محل تحویل بوده است.

مدیر کاربلد شسرق افزود: از سال گذشته به جد پیگر IPO سیمان سفید شرق هستیم و جلساتی با ارزشگذار داشتیم و قیمت اولیه ۸۰۰ میلیارد تومان بود که مورد اعتراض واقع شد و تا هزار میلیارد تومان هم بالا آمد و هفته آینده ارزشگذار قیمت نهایی را اعلام می‌کند و تا قبل از این عرضه اولیه انجام می‌شود .

وی با بیان اینکه نرخ گاز ۱۳۰۰ تومان است و در سال گذشته هم متوسط نرخ برق ۱۷۰ تومان بوده ،اذعان داشت:شرکت در نظر دارد برنامه‌ای برای افزایش سرمایه داشته باشد و همچنین برنامه تجدید ارزیابی نخواهد داشت.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true