مانور سطح یک شرایط اضطراری درشرکت پتروشیمی پارس برگزار شد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مانور سطح یک شرایط اضطراری درشرکت پتروشیمی پارس برگزار شد

اولین مانور دوره ای سطح یک شرایط اضطراری شرکت پتروشیمی پارس در سال ۱۴۰3 به منظور نیل به اهداف از پیش تعیین شده برگزار شد.
به گزارش خبرطلایی ، این مانور به منظور بهبود عملکرد و کارایی در ساختار مدیریت رویداد های اضطراری و حوادث پیش آمده و در راستای برآورده سازی الزامات سیستم مدیریت شرایط اضطراری و دستورالعمل ها و شیوه نامه های وزارت نفت ، همچنین بر اساس خروجی های مطالعات ارزیابی کمی QRA و تست و آماده بکار بودن پمپ های آب آتشنشانی ، طبق برنامه ریزی تقویم مانورهای ۱۴۰۳ با همکاری و هماهنگی بین عناصر مختلف از جمله HSE ، بهره برداری،تعمیرات،روابط عمومی، حراست و خدمات اداری به اجرا درآمد.

از روش های برخورد با Vapor Cloud Explosion : قطع و ایزوله نمودن محل نشتی بوسیله ولو های مربوطه ،کاهش فشار به وسیله فلرینگ خطوط مرتبط با نشتی ( طبق روش اجرایی در واحد بهره برداری )و پاشش آب به صورت فوگ (مه پاش) با زاویه ۳۰ درجه جهت جابجایی و رقیق سازی بخارات گاز بوده

تدبیر فرماندهی، مدیریت منابع، انجام عملیات ترکیبی، تعیین اولویت ها و استفاده از ارزیابان از نقاط قوت این مانور در مواجهه با شرایط اضطراری بود.

در پایان این مانور نشست ارزیابی تیم های شرکت کننده به منظور بررسی نقاط قوت، فرصت های بهبود و ارایه پیشنهادات برگزار گردید.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true