دکتر انصاری نیک: امروز در سوگ جمهور هستیم، چون شهید جمهور داریم - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
دکتر انصاری نیک: امروز در سوگ جمهور هستیم، چون شهید جمهور داریم

به گزارش خبرطلایی  به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندر امام، ظهر امروز ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ مراسم بزرگداشت شهادت دکتر رئیسی رئیس جمهور فقید و هیات همراه با حضور کارکنان، مدیران و مدیرعامل در مسجد مجتمع پتروشیمی بندر امام برگزار شد.
در این مراسم دکتر انصاری نیک با عرض تسلیت به مناسبت شهادت رییس جمهور فقید گفت: «امروز روز سختی است، ما امروز در سوگ جمهور هستیم، چون شهید جمهور داریم. صحبت کردن از سانحه بالگرد رییس جمهور سخت و دردآور است. این روز در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی فراموش نشدنی است.»
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام افزود: «آیت‌الله رییسی در ۳ سالی که منتخب ملت بودند، بی‌قراری برای خدمت به ملت و میهن داشتند. ایشان فشردگی کاری داشتند و خود ایشان و وزرا و کابینه ایشان اینچنین بودند. ایشان تفکر و روحیه سلوک خدمت گذاری را که در انقلاب اسلامی و ادبیات و گفتمان بنیانگذار جمهوری اسلامی بود، ترجمه کردند. ایشان تفسیری جدید را از این اخلاق به نمایش گذاشته بودند.»
ایشان در ادامه سخنان خود در جمع عزاداران شهادت رئیس جمهور فقید ادامه دادند: «در سخت‌ترین شرایط جهانی، علی‌رغم بدگویی‌هایی که علیه دولت ایشان می‌شد، دستاوردهای بزرگی را رقم زدند. عضویت در پیمان شانگهای که سال ها کشورمان در نوبت ورودش بود یکی از دستاورد های ایشان بود. افزایش رشد در بخش صنعت و در حوزه اشتغال و در صادرات نفت و در زمانی که شرایط بسیار سختتر شده بود محصول دوره ایشان بود. ایشان و همراهانشان نتایج خوبی به دست آوردند.»
دکتر انصاری نیک افزودند: «دولت خدمتگذار دکتر رئیسی، فروتنی همراه با خدمت رسانی به مردم را به جامعه نشان دادند. تلاش و استقامت را نشان دادند، روحیه خدمت‌گزاری را ترویج دادند و ادبیات انقلاب اسلامی را تقویت کردند و پشتیبان جبهه مقاومت بودند. در دولت ایشان بود که به حمدالله تعالی و با هدایت‌های مقام معظم رهبری نقطه عطفی در تاریخ معادلات قدرت سیاسی جهان ایجاد کردیم و آن ضربه زدن به هیمنه پوشالی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی بود. این حرکت معادلات سیاسی بین الملل را به نفع توازن قدرت جا به جا کرد. این کار با پشتیبانی دولت خدمت‌گزار و شهید جمهور حضرت آیت الله رییسی بود.»
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام در بخش دیگری از سخنان خود در میان عزاداران رئیس جمهور فقید و همراهان که در مسجد پتروشیمی بندر امام در حال برگزاری بود، تصریح کردند: «از دیگر ویژگی‌هایی که دکتر رئیسی به منصه ظهور رساندند بازدید از کرانه‌های سرزمین ما و حضور در میان مردم بود. به خصوص در دیدارهایی که در روزهای جمعه از استان‌ها داشتند، نماز جمعه ایشان دیدار با مردم بود. این یک نوآوری و رویکردی خادمانه بود.»
نائب رئیس هیأت مدیره پتروشیمی بندر امام خاطرنشان کردند: «رییس جمهور در همه گرفتاری‌ها و پیچیدگی‌هایی که در مدیریت کلان کشور است در میدان بود و مرد حضور در میدان های عمل بود و کران تا کران این سرزمین از چشم ایشان پنهان نمی‌ماند. ایشان هیات دولت و وزاری محترم را همراه خود می‌برد. این‌ها پیام های مکتب خدمت‌گزاری حضرت آیت الله رییسی بود که با مکتب جهادی حاج قاسم مشابهت زیادی داشت. او نیز در میادین مختلف دفاع و مقاومت در حضور رزمندگان جبهه مقاومت بی‌قرار بود و تمام میادین را در می‌نوردید و حضور داشت و رصد و اقدام می کرد و همین گفتمان و سیرت را آیت الله رییسی در عرصه مدیریت کلان کشور به نمایش گذاشت. اگر آن مکتب حاج قاسم بود این نیز مکتب ابراهیم است. مکتب خدمت‌گذاری ابراهیمی.»
دکتر انصاری نیک تصریح کردند: «اگر حاج قسم در کنار رزمندگان جبهه مقاومت و خانواده شهدای حرم بود، رییس جمهور ما نیز در سرتاسر میادین کشور در کنار کارگران، بنگاه‌های تولید، پروژه‌ها، مردم، حومه شهرها و روستاها و… بود. این کوشش و بی‌قراری ایشان برای خدمت چه زیبا به نمایش گذاشته شده بود و این پیام تاریخی را برای ما به یادگار گذاشت و این مکتب را به یادگار گذاشت که بخشی از فرهنگ و ادبیات انقلاب اسلامی است.»
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام ادامه داند: «این اخلاص، فروتنی و روحیه خدمت‌گزاری چه سرانجام نیکویی داشت. بسیاری فکر می‌کردند آیت الله رییسی به دنبال قدرت است ولی دیدیم که بهترین و ارزشمندترین میراث را که مکتب خدمت‌گزاری بود با رایحه شهادت در دولت جمهوری اسلامی به جا گذاشت و به میراثی ماندگار تبدیل کرد.»

دکتر انصاری نیک دوران ریاست جمهوری شهید رئیسی را بلند و پرشکوه خواند و اذعان کرد: «او در این مدت کوتاه، تاریخی بلند از شکوه، روحیه، تلاش و استقامت، فروتنی و خدمت‌گزاری و در نهایت شهادت و عاقبت بخیری را به جا گذاشت. کمتر پیش می‌آید روسای جمهور و دولت در میدان خدمت‌گزاری و تلاش جان خود را فدای سرزمین خود کنند اما این اتفاق در کشور اسطوره‌ای ما رخ می‌دهد. این کشور همیشه مردانی تلاشگر و جهادی پرورش داده و خواهد داد. این وضعیت در ایران برای رییس جمهور ما رقم خورد و شهید جمهور دادیم.»
ایشان در پایان در میان کارکنان و مدیران عزادار تصریح کردند: «پیام حضور دکتر رییسی در مرز ارس تنها یک افتتاح پروژه نبود، بلکه نجوایی تاریخی بود. به گوش تاریخ ایران گفته شد که ای سرزمین ایران، هشیار باش و آگاه باش که والاترین سربازانمان را فدای تو می‌کنیم. این پیام یعنی همبستگی و پیوستگی تاریخی و فرهنگی و سرزمینی؛ وقتی به دوره خدمت ایشان نگاه می‌کنیم می‌بینیم چیزی به جز شهادت به یادگار گذاشتن، نمی‌توانست مزد این اخلاص و خدمت‌گزاری باشد؛ اگر غیر از این بود جای افسوس بود. این نتیجه نیکوکاری در مکتب حاج ابراهیم است.»

گفتنی‌ست مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و همراهان ایشان با همت ستاد اقامه نماز، پایگاه مقاومت بسیج و روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندر امام برگزار شده بود.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true