ایمیدرو زیرساخت های توسعه صادرات را فراهم کرده است - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ایمیدرو زیرساخت های توسعه صادرات را فراهم کرده است

معاون وزیر نفت گفت: زیرساخت های موجود و اسکله های منطقه ویژه پارسیان بستر مناسبی برای توسعه صنایع پتروشیمی و افزایش صادرات است
به گزارش خبرطلایی  به نقل از واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو )، مرتضی شاهمیرزایی پس از بازدید از منطقه انرژی بر پارسیان در جمع مدیران طرح های پتروشیمی، اظهار کرد: روند عملیات اجرایی طرح های مستقر در این منطقه رضایت بخش است، اما باید سهامداران توجه بیشتری به فرایند شتاب بخشی اجرای پروژه ها داشته باشند.
وی با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت تولیدکنندگان و سازندگان داخل در روند اجرای طرح های پتروشیمی در منطقه انرژی بر پارسیان، افزود: ضروری است، همزمان با اتصال این منطقه به شبکه برق سراسری عسلویه، فرایند عملیات اجرایی نیروگاه برق نیز تسریع شود. حذف مشعل های گازی در دستور کار باشد
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مجریان طرح های پتروشیمی در منطقه انرژی بر پارسیان خواست تا ضمن توجه به راهبرد مدیریت کربن، حذف مشعل های گازی را در دستور کار خود قرار دهند.
شاهمیرزایی ادامه داد: وجود زیر ساخت های مطلوب در این منطقه از جمله اسکله های صادراتی می تواند زمینه ساز توسعه صنعت پتروشیمی و افزایش صادرات در کشور شود.
وی عنوان کرد: سازمان ایمیدرو زیرساخت های مناسبی را در پارسیان مهیا کرده است که می تواند نقش مهمی در سرعت بخشی به روند احداث صنایع مستقر پتروشیمی در این منطقه داشته باشد. در این منطقه همچنین بستر تکمیل زنجیره پتروشیمی فراهم است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true