نشست هم اندیشی رؤسای پدافند غیرعامل صنعت پتروشیمی به میزبانی شركت پتروشیمی شیراز برگزار شد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نشست هم اندیشی رؤسای پدافند غیرعامل صنعت پتروشیمی به میزبانی شركت پتروشیمی شیراز برگزار شد

به میزبانی شرکت پتروشیمی شیراز، نشست هم اندیشی رؤسای پدافند غیرعامل صنعت پتروشیمی با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نفت برگزار شد.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز: نخستین نشست هم اندیشی رؤسای پدافند غیرعامل صنعت پتروشیمی به میزبانی این شرکت با هدف بررسی عملکرد صنعت پتروشیمی در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نفت، مدیران HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نماینده سازمان پدافند غیرعامل در حوزه پدافند شیمیایی طی روزهای 7 و 8 بهمن ماه جاری برگزار شد.

در نخستین روز از این نشست ضمن بررسی عملکرد صنعت پتروشیمی در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران و تاکید بر لزوم پیاده سازی اصول پدافند غیرعامل در ساختار مجتمع‌ها و طرحهای پتروشیمی، نقاط ضعف و قوت، فرصت‌ها، تهدیدها و چالش‌های پیش روی صنعت پتروشیمی با توجه به رشد و توسعه این صنعت و ورود تکنولوژی‌های جدید و هوش مصنوعی مورد بحث و نظر قرار گرفت.

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ رؤسای پدافند غیرعامل مجتمع‌های پتروشیمی با مدیران ارشد پدافند غیرعامل وزارت نفت و سازمان پدافند غیرعامل و بررسی مشکلات و تنگناهای عملیاتی موجود در حوزه پدافند غیرعامل پایان بخش برنامه‌های نخستین روز از این نشست بود.

گفتنی است، در دومین روز از این نشست نیز پتروشیمی شیراز میزبان برگزاری دو دوره آموزشی طرح تداوم کسب و کار و ارزیابی عملکرد تیم مدیریت بحران در زمان بروز حوادث بزرگ بود.

خاطرنشان می‌شود، در دوره آموزشی طرح تداوم کسب و کار، به اهمیت این طرح و نحوه پیاده سازی آن در مجتمع‌های پتروشیمی پرداخته شد. در این دوره، شرکت کنندگان با نحوه شناسایی و ارزیابی ریسک‌ها، نحوه تدوین برنامه و تهیه طرح تداوم کسب و کار و نحوه اجرای این طرح در زمان بروز حوادث آشنا شدند.

همچنین در دوره ارزیابی عملکرد تیم مدیریت بحران، به نحوه ارزیابی عملکرد تیم مدیریت بحران در زمان بروز حوادث بزرگ پرداخته شد. در این دوره نیز شرکت کنندگان با نحوه تشکیل تیم مدیریت بحران، نحوه شناسایی نقش‌ها و مسئولیت‌های اعضای تیم مدیریت بحران، نحوه برگزاری تمرینات و مانورهای مدیریت بحران و نحوه ارزیابی عملکرد تیم مدیریت بحران در زمان بروز حوادث آشنا شدند.

روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز، امیدوار است که با برگزاری این نشست‌ها، صنعت پتروشیمی در برابر تهدیدات احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شود و از منافع ملی و اقتصادی کشور در این صنعت محافظت کند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true