ابرطرح زمزم ۳، نقطه‌ی عطفی در زنجیره ارزش فولاد به شمار می‌آید - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
 ابرطرح زمزم ۳، نقطه‌ی عطفی در زنجیره ارزش فولاد به شمار می‌آید

عباس علی‌آبادی وزیر صمت در بازدید از غرفه فولاد خوزستان که در سومین روز نمایشگاه توانمند‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۴) رخ داد، حمایت از تولیدکنندگان را اولویت وزارت صمت دانست و افزود: تولیدکنندگان فولادی از حمایت کامل وزارت صمت در عرضه محصولات برخوردار هستند. انتظار داریم شرکت‌ها با تولید محصولات با کیفیت جهانی، علاوه بر تامین داخل، صادرات را دنبال کنند. ارزآوری صنعت فولاد در سال‌های اخیر به خوبی در جبران درآمدهای نفتی موثر بوده است.
به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی ،وی در ادامه اشاره‌ای به افتتاح ابرطرح زمزم سه فولاد خوزستان کرد و اظهار داشت: این طرح عظیم که به دست متخصصان داخلی و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و به بهره‌برداری رسید، نقطه‌ی عطفی در زنجیره ارزش فولاد به شمار می‌آید. با راه‌اندازی این طرح، علاوه بر تامین نیاز شرکت‌های داخلی، عرضه صادراتی و به تبع آن ارزآوری صورت می‌گیرد.

علی‌آبادی از طرحی گفت که در صورت تصویب از صادرات محصولات عرضه شده در بورس جلوگیری می‌کند، خبر داد و ادامه داد: شرکت‌ها موظفند، تولیدشان را در بورس عرضه کنند. بعضا گلایه‌هایی شنیده می‌شود که خریداران، از ارائه محصول به بازار داخل خودداری می‌کنند و در فرصت مناسب، همان محصول را صادر می‌کنند. پیامد این فرآیند، کمبود عرضه داخلی و اختلاف قیمت محصول ارائه شده برای تولید کننده و عرضه نشدن ارز حاصل از صادرات در داخل کشور است. به دنبال تصویب طرحی هستیم که در آن عرضه‌کننده‌ی محصول تا زمان تحویل به شرکت‌های داخلی، محصول را رصد کند و در صورت عرضه نشدن، از صادر شدن محصول جلوگیری کند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true