سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش 8 میلیون دلار دربندر امام خمینی(ره) - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش 8 میلیون دلار دربندر امام خمینی(ره)

 

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به ارزش 8 میلیون دلار در زمینه احداث و بهره‌برداری از مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی در قطعه زمینی به مساحت 2 هکتار در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با سرمایه‌گذار خارجی به امضا رسید.
به گزارش خبرطلایی به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به لحاظ زیرساخت‌ها و روساخت‌های مهیا برای فعالیت‌های بازرگانیف اظهار کرد: به دنبال رونق و رشد فعالیت‌های ترانزیتی طی چند سال اخیر، یک فقره تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با یک شرکت فعال در این حوزه به ارزش 8 میلیون دلار برای احداث و بهره‌برداری از مخازن نگهداری فرآورده‌های سبک و سنگین نفتی به امضا رسید.

گرایلو افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه سرمایه‌گذار خارجی مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سبک و سنگین به ظرفیت 40 هزار متر مکعب با هدف فعالیت های ترانزیتی احداث می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد انعقاد این تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با شرکت بازرگانی خارجی بتواند سرآغازی برای تقویت فرآیند فعالیت‌های تزانزیتی و حضور پررنگ‌تر سرمایه گذاران در زمینه توسعه فعالیت‌های لجستیکی و ایجاد زیرساخت‌های بندری در اراضی توسعه‌ای این بندر بزرگ تجاری بشود.

یادآور می شود با اتخاذ تمهیدات مناسبت به منظور بهره‌گیری از مزیت‌های ترانزیتی در این مجتمع بزرگ بندری، ترانزیت کالا در سال گذشته به بیش از سه میلیون و ۷۲۷ هزار تن رسید که ۲۸۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true