تولید کنسانتره فولاد سنگان از مرز 9 میلیون تن عبور کرد/ پیام مهم تولید فولاد سنگان در ابتدای سال - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تولید کنسانتره فولاد سنگان از مرز 9 میلیون تن عبور کرد/ پیام مهم تولید فولاد سنگان در ابتدای سال

فولاد سنگان در حالی فروردین امسال را با رکورد جدید در تولید آغاز کرده است که طبق آخرین آمار، این شرکت علاوه بر آن توانسته است، میزان تولید کنسانتره خود را به بیش از 9 میلیون تن برساند.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی ، شرکت فولاد سنگان، سال 1403 را با ثبت رکورد در تولید روزانه کنسانتره آغاز کرده است. این موضوع می تواند نوید بخش سالی پر بار برای این مجموعه باشد.

این شرکت با مدیریت شرایط ویژه در صنعت فولاد تلاش کرده است تا توسعه را با سرعت بالایی اجرایی کند. در همین مدت در دستور کار قرار گرفتن طرح های توسعه ای و همچنین افزایش کمی و کیفی از مهمترین موضوعاتی بود که در دستور کار قرار گرفت و نتیجه اقدامات صورت گرفته، میزان تولید کنسانتره را به بیش از 9 میلیون تن رساند.

بنابر این گزارش فولاد سنگان در 17 فروردین موفق به ثبت رکورد ۱۹۰۲۰ تن تولید روزانه کنسانتره شد. این در حالی است که پیش تر این ثبت رکورد در آذرماه 1401، با عدد 18 هزار 770 تن ثبت رسیده بود.

در پایان سال گذشته نیز این مجموعه توانست میزان تولید 1402 را نسبت به 1401 به میزان 34 درصد افزایش دهد. این افزایش تولید و به دنبال آن رکورد زنی در فروردین ماه سال جاری نشان می دهد، فولاد سنگان با سیاست افزایش تولید در حلقه کنسانتره، در ادامه میزان گندله تولیدی خود را هم افزایش می دهد. این رکورد شکنی به معنای افزایش تامین سنگ آهن مورد نیاز است.

البته در این بین فولاد سنگان با استفاده از روش های نوین و توسعه R&D و همچنین توسعه همکاری های خود با شرکت های دانش بنیان علاوه بر افزایش کمی محصولات تولید شده، گامهای بلندی در راستای ارتقای بیش از پیش کیفی محصولات خود برداشته است به طوری که اکنون می توان گفت محصولات تولیدی این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

از طرفی این افزایش تولید و رکوردزنی ماهانه در کنار آن که فولاد سنگان را به تحقق ظرفیت اسمی نزدیک می کند، باعث افزایش فروش مجموعه خواهد شد. به عنوان مثال در حال حاضر با توجه به افزایش میزان تولید نسبت به 1401، می توان انتظار داشت با ادامه دار شدن این رکورد شکنی ها در ماه های پیش رو، میزان فروش این مجموعه نیز افزایش پیدا کند.

شرکت فولاد سنگان برای سال 1403، افزایش تولید و فروش را برای خود برنامه ریزی کرده است اما باید در کنار این موضوع به چالش هایی که مجموعه های صنعتی و معدنی با آن مواجه هستند نیز توجه داشت.

از آنجا که مجموعه های صنعتی و معدنی کشور در سالهای گذشته در فصل سرما با محدودیت های بیشتری در حوزه تامین گاز مواجه بودند، برای تثبیت این رکوردزنی ها و همچنین افزایش میزان تولید و فروش محصول، مدیریت این چالش ها در دستور کار قرار گرفته است تا با مدیریت زمان، تعمیرات و بازه‌های زمانی قطع برق و گاز، روند مطلوب تولید به بهترین نحو صورت پذیرد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true