ایجاد فضای سبز بر پایه صرفه جویی در مصرف اب / کاشت چمن بیابانی در بافق - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ایجاد فضای سبز بر پایه صرفه جویی در مصرف اب / کاشت چمن بیابانی در بافق

اجرای دو طرح کاشت پایلوت چمن بیابانی و استفاده از مالچ های طبیعی برای بهینه سازی مصرف آب در واحد تحقیق و توسعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرطلایی به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق؛ همزمان با فرا رسیدن دوم اردیبهشت روز زمین پاک،واحد تحقیق و توسعه شرکت سنگ آهن مرکزی، دو طرح پژوهشی مرتبط با حوزه “فضای سبز” و” محیط زیست “با حضور مدیران، سرپرستان و کارشناسان مرتبط با فضای سبز، واحد انرژی و آب رسانی و.. در محل مرکز نوآوری و کارآفرینی بافقی نو برگزار کرد.

دکتر عبدالحسین رضایی پور سخنران و پژوهشگر محیط زیست هدف از برگزاری جلسه را ارائه دو طرح با عناوین” کاشت پایلوت چمن بیابانی در فضای سبز” و ” اجرای پایلوت طرح استفاده از مالچ های طبیعی برای بهینه سازی مصرف آب در فضای سبز” عنوان کرد و گفت: این تحقیقات بر پایه صرفه جویی مصرف آب در فضای سبز انجام گردیده است که می توان با مصرف آب کمتر،فضای زیبا به وجود آورد.

وی افزود: همچنین صرفه جویی در مصرف و کنترل تبخیر با استفاده از مالچ های طبیعی دوستدار محیط زیست می تواند در برخورداری از فضای سبز مطلوب موثر باشد.

وی در پایان اظهار کرد: همشهریان و مسئولین با توجه به وضعیت بحرانی آب، صرفه جویی در مصرف آب را در دستور کار خود قرار دهند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true