اوج درآمدزایی “مارون” در آذرماه - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اوج درآمدزایی “مارون” در آذرماه

شرکت پتروشیمی مارون با رشد ۲۰ درصدی ، رکورد درآمدی خود در سال جاری را ثبت کرده است.علاوه بر رشد درآمدی “مارون” این شرکت ۱۶۲ درصد افزایش فروش صادراتی نسبت به آبان ماه سال جاری را محقق ساخته است.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی ، شرکت پتروشیمی مارون با سرمایه ثبت شده ۸۰۰ میلیارد تومانی و ارزش بازار ۱۲۷ هزار میلیارد تومانی، در آخرین گزارش عملکرد ماهانه منتهی به آذرماه سال جاری با رشد ۲۰ درصدی ، رکورد درآمدی خود در سال جاری را ثبت کرده است.

 

“مارون” با ۳ هزار و ۷۲۳ میلیارد تومان درآمد ماهانه در آذرماه، بیش از ۲۰ درصد رشد نسبت به آبان ماه سال جاری را به همراه داشته است. گفتنی است این میزان در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۶۳۶ میلیارد تومان، معادل ۲۰ درصد افزایش داشته است. شایان ذکر است پس از پشت سرگذاشتن روز‌های سخت در اردیبهشت الی تیرماه سال جاری در اثر افزایش نرخ خوراک، این شرکت روند صعودی و روبه‌رشد را با قدرت پیش گرفته و در پنج ماهه گذشته عملکردی مثبت از خود نشان داده است.

 

علاوه بر رشد درآمدی “مارون” این شرکت ۱۶۲ درصد افزایش فروش صادراتی نسبت به آبان ماه سال جاری را محقق ساخته است.
در این ماه ۲۵ درصدی سبد درآمدی پتروشیمی مارون را فروش صارداتی این شرکت به مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان تشکیل داده است. «پلی اتیلن سنگین» مهمترین محصول صادراتی این شرکت بوده که بیش از ۶۰ درصد سبد درآمدصادراتی این شرکت را به خود اختصاص داده است.

 

این میزان پس از فروش صادراتی یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی این شرکت د رمهرماه، فروش صادراتی آذرماه”مارون” جایگاه دوم بیشترین فروش صادراتی در سال جاری این شرکت را داشته است.

سبد محصولاتی پتروشیمی مارون متشکل از بسیاری از محصولات تولیدی این شرکت است که در نمودار زیر درآمدزاترین محصولات آن به نسبت درآمد کل ترسیم شده است. در بازار داخلی «اتیلن» و «پلی‌پروپیلن» حدود ۵۰ درصد سبد درآمدی “مارون” از بازار‌های داخلی را به خود اختصاص داده اند. در جایگاه بعدی «پلی ایتلن سنگین» به مبلغ ۴۴۳ میلیارد تومان، ۱۲ درصد از کیک درآمدی این شرکت را شامل شده است.

 

در بازار‌های خارجی نیز، «پلی‌اتیلن سنگین» با ۶۳۳ میلیارد تومان مهمترین محصول صادراتی پتروشیمی شارون بوده که ۱۷ درصد از فروش آذرماه سال جاری این شرکت را تشکیل داده است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true