با حضور علی‌عسکری رونمایی از دو تجهیز “های‌تک ” «ساخت بار اول» با حمایت پتروشیمی صدف خلیج‌فارس انجام شد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
با حضور علی‌عسکری رونمایی از دو تجهیز “های‌تک ” «ساخت بار اول» با حمایت پتروشیمی صدف خلیج‌فارس انجام شد

 

با حضور مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و در حاشیه رویداد پتروکم از دو تجهیز «های‌تک» صنعت پتروشیمی رونمایی شد.

به گزارش خبرطلایی به نقل از  ستاد خبری رویداد بین‌المللی پتروکم؛ در نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم ۱۴۰۲، با رونمایی از سیستم کنترل نخستین فلر زمینی و پاک و همچنین دتکتورهای ضد انفجار گازهای استایرن، بوتادین، تولوئن و آمونیاک که با حضور دکتر علی عسکری، انجام شد، ایران به جمع کشورهای دارنده فناوری دکتورهای ضد انفجار پیوست.

طراحی و تولید بار اول تجهیزات «های‌تک»، هم‌راستا با فرمایشات مقام معظم رهبری و راهبردهای هلدینگ خلیج‌فارس و مجموعه پترول بوده که منافع چندوجهی برای کشور به همراه داشته است.

بر اساس این گزارش، طراحی و ساخت نخستین دتکتورهای ضد انفجار گازهای استایرن، بوتادین، تولوئن و آمونیاک علاوه بر صرفه اقتصادی برای پروژه پتروشیمی صدف خلیج‌فارس، منجر به جلوگیری از خروج ارز، فراهم‌کردن فرصت صادرات برای شرکت‌های دانش‌بنیان و پیوستن ایران به جمع کشورهای دارنده این تکنولوژی می‌شود.

همچنین، طراحی و ساخت سیستم کنترل PLC نخستین فلر زمینی و پاک صنعت نفت ایران نیز ۹۰ درصد صرفه اقتصادی داشته و منجر به جلوگیری از خروج ارز و ۱۲ ماه کاهش زمان ساخت شده است.

پتروشیمی صدف خلیج‌فارس برای اولین‌بار در صنعت پتروشیمی کشور، فلر زمینی پاک و بسته (Clean Enclosed Burner) را جایگزین فلر ارتفاعی کرده است.این فلر زمینی و پاک نقطه عطفی در زمینه صیانت از محیط‌زیست و کاهش نقش پتروشیمی‌ها در آلایندگی هوا است.

طراحی و ساخت PLC فلر زمینی در ایران سرآغاز داخلی‌سازی تجهیزات این سیستم نوین است که با حمایت پتروشیمی صدف خلیج‌فارس محقق شده است.

نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم ۱۴۰۲ با شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پترو پالایش به همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در مرکز بین‌المللی همایش‌ها و نمایشگاه‌های جزیره کیش دایر است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true