فولاد سنگان قطب تولید گندله با کیفیت کشور گردد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
فولاد سنگان قطب تولید گندله با کیفیت کشور گردد

دکتر محمدیاسر طیب نیا در جریان بازدید از شرکت فولاد سنگان در جمع اعضای هیئت مدیره فولاد مبارکه، مدیرعامل، معاونین و مدیران فولاد سنگان، ضمن تقدیر از تلاش جهادگونه کارکنان فولاد سنگـان گفت: عملکرد خوب شرکت موجب کسب افتخارات مختلف شده است و با توجه به محسوس بودن روند رشد و بالندگی، امیدوارم این مسیر پیشرفت ادامه یابد.
خبرطلایی : مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن اشاره به اهداف گروه فولاد مبارکه اظهار داشت: چشم انداز فولاد مبارکه و مجموعه این گروه منتهی به الگوی ملی بنگاه داری است و بایستی با تلاش روزافزون و انضباط کاری در کلیه سطوح و البته آموزش کارکنان و فرهنگ سازی، موجب بهره وری بیشتر شویم و همانطور که هدف اصلی فولاد مبارکه الگوی تراز ملی بنگاه داری است شرکتهای گروه نیز باید در این مسیر حرکت نمایند.
وی در ادامه گفت: هدف گذاری فولاد مبارکه روی کیفیت محصول بوده و از آنجا که فولاد سنگان تامین کننده اصلی مواد اولیه این شرکت است و در آینده میزان تأمین مواد اولیه موردنیاز فولاد مبارکه از شرکت فولاد سنگان افزایش پیدا خواهد کرد، برنامه ریزی در جهتی باشد که با تمرکز بر روی کیفیت، بهترین گنـدله تولیدی در کشور متعلق به شرکت فولاد سنگان باشد و با افزایش کیفیت محصول تولیدی نسبت به قبل و استفاده از ظرفیت های موجود، محدودیت ها را کاهش داده و با مدیریت هدفمند و بهینه به نتیجه اصلی دست یابیم.
طیب نیا تاکید کرد: با وجود محدودیت ها و البته مدیریت صحیح و بهینه، رکوردها، با برنامه ریزی دقیق دست یافتنی است و با توجه به محدودیت انرژی در این بازه زمانی، اولویت با حمل محصول تولیدی برای دست یابی به رکوردهای فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود و مطمئنا با توجه به محدودیت های ریلی در منطقه با همکاری دستگاه های ذی ربط و مسئولین این حوزه، درصدد رفع مشکل ریلی باشیم.
مدیرعامل فولاد مبارکه با نگاه تخصصی به مباحث نوآوری گفت : کارهای نوآور و فناورانه همچون طرح توسعه کارخانه 2.5 میلیون تنی کنسانتره سازی هماتیتی فولاد سنگان را می توان به عنوان یک طرح مهم به گروه پیشران کشور ببریم و با این رویکرد و البته با تلاش روزافزون می توان زودتر از برنامه تدوین شده آن را راه اندازی نمود.
دکتر طیب نیا ضمن ارزیابی شرایط فولاد کشور، آهن اسفنجی را نیاز اینده صنعت فولاد کشور و فولاد مبارکه برشمرد که از نظر بهره وری و سودآوری اهمیت بیشتری دارد.
وی در پایان ضمن اهمیت و تاکید بر صیانت از محیط زیست خاطر نشان کرد: مباحث مربوط به محیط زیست و صنعت سبز جز استراتژی های گروه فولاد مبارکه است و فولاد سنگان به عنوان شرکتی منضبط با برنامه ریزی دقیق در این حوزه می تواند استانداردهایی را که اکنون در سطح خوبی دارد باز هم ارتقا دهد و با انجام پروژه های متناسب و مرتبط با این استانداردها، به عنوان الگوی صنعت در این حوزه به این مهم دست یابیم.
علی امرائی؛ مدیرعامل فولاد سنگان ضمن خیر مقدم به مهمانان در گزارشی به شرح عملکرد شرکت، طرحهای توسعه و چالش های موجود پرداخت. امرایی با اشاره به کسب افتخارات و جوایز متعدد سطح ملی از رشد 115 پله ای شرکت در سال 1401 نسبت به 1396 خبر داد و افزود، شرکت فولاد سنگان طی چهار سال گذشته دو بار رتبه اول بهره وری کل عوامل در جمع 100 شرکت برتر اقتصادی ایران را به دست آورده است.
مدیرعامل فولاد سنگان اظهار داشت: این شرکت در سال گذشته موفق به تولید بیش از 4 میلیون تن گندله به عنوان محصول نهایی شرکت شد و این میزان تولید در حالی رخ داد که در سال 1401 بیش از 120 روز ( بیش از یک سوم طراحی تولید کارخانه) را به دلیل قطعی برق و گاز از دست داد و در 9 ماه اول امسال حدود 3.2 میلیون تن گندله تولید شده است. وی گفت: در حال حاضر کارخانه گندله سازی فولاد سنگان 20 درصد بیش از ظرفیت روزانه و ماهانه خود تولید می کند و پتانسیل تولید 6 میلیون تن در سال به شرط رفع چالشهای برق و گاز را دارد.
دکتر امرایی با اشاره به راه اندازی کارخانه کنسانتره سازی در اوج تحریم ها و محدودیتهای کرونایی گفت: این کارخانه تنها واحد صنعتی است که بوسیله مهندسین داخلی راه اندازی شده است و توسط ایمیدرو نیز ثبت دانش و به نام فولاد سنگان ثبت گردیده است. مدیرعامل فولاد سنگان افزود: در پایان 9 ماه اول سال جاری حدود 3 میلیون تن کنسانتره تولید شده است در حالی که در کل سال 1401 این میزان را ثبت نمودیم و البته در سال گذشته تولید کنسانتره شرکت متأثر از کمبود برق و گاز قرار گرفت. وی عنوان کرد: از مشکلات این شرکت تأمین به موقع و مکفی سنگ می باشد و با توجه به طراحی کارخانه کنسانتره سازی، برای تداوم رشد تولید نیازمند تأمین سنگ با مختصات متناسب با کارخانه از نظر جنس و نوع سنگ هستیم.
مدیرعامل فولاد سنگان ضمن تشریح طرحهای توسعه شرکت اعم از احداث نیروگاه 200 مگاواتی برق بادی، کارخانه 2.5 میلیون تنی کنسانتره هماتیتی، افزایش ظرفیت گندله سازی از 5 میلیون تن به 7.5 میلیون تن، پروژه انباشت مکانیزه باطله، کارخانه احیاء مستقیم، احداث تصفیه خانه تایباد و انتقال آب از دشت کرات به فولاد سنگان و …. از حمایتهای فولاد مبارکه در این خصوص قدردانی نمود و گفت این طرحها ضمن توسعه فعالیتهای شرکت موجب اشتغالزایی خوبی در سطح منطقه خواهند شد.
امرایی مشکل حمل ریلی را به عنوان چالش بزرگ منطقه نامید و عنوان داشت: در حال حاضر ظرفیت ریلی منطقه متناسب با ظرفیت تولید نیست و این امر باعث کندی و تعلل در انتقال محصول به مبدأ شده است و از طرفی هزینه های بالای حمل به مرکز کشور و هرمزگان توجیه اقتصادی مناسبی ندارد و نیاز ضروری منطقه را دو خطه شدن خط راه‌ آهن دانست.
مدیرعامل فولاد سنگان در پایان با اشاره به ورود جدی و مستمر فولاد سنگان در حوزه مسئولیتهای اجتماعی از اشتغالزایی مستقیم 400 شغل از طریق اعطای تسهیلات با سرمایه گذاری فولاد سنگان و همکاری صندوق کارآفرینی امید خبر داد. وی همچنین با اشاره اجرای طرح مثلث اقتصادی و مشارکت در طرحهای زیرساختی اعم از عمرانی، آموزشی، درمانی، جاده و انتقال آب دریای عمان به منطقه، فولاد سنگان را شرکتی خوشنام و پیشرو در حوزه مسئولیتهای اجتماعی معرفی نمود.
گفتنی است، دکتر طیب نیا، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، اعضای هیات مدیره و معاونین این شرکت، ضمن حضور در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان و بازدید از کلیه نواحی تولیدی این شرکت، در جریان کامل پروژه های در دست اجرا و توسعه ای این شرکت قرار گرفت.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true