سککوک؛ ابزاری برای پویایی اقتصادی و حمایت از تولید - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سککوک؛ ابزاری برای پویایی اقتصادی و حمایت از تولید

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سککوک ابزاری برای پویایی اقتصادی است و از این دست سامانه‌ها باید در راستای تسهیل‌گری نهایت بهره را برد.

به گزارش خبرطلایی ، کیومرث سرمدی، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی درباره سککوک و نقش آن در تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید گفت: هم برای رشد تولید و هم برای مهار تورم مهم‌ترین اصل شیوه صحیح تأمین مالی است.

وی افزود: تأمین منابع مالی در دسترس با سود اندک یک اولویت و اصل است و اینکه تولیدکننده باید بتواند توسط حذف موانع در کمترین زمان به منابع دسترسی داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: تمام تلاش دولت و مجلس این بوده که بانک‌ها پای کار باشند و به تکالیف خودشان حول موضوع شعار سال عمل کنند و از بنگاهداری دست بردارند و سرمایه‌های مردمی را که در اختیار دارند در مسیر تولید و حمایت از اشتغال هزینه کنند.

سرمدی با بیان اینکه سککوک به عنوان یک شیوه مطلوب تأمین مالی نقش مهمی در استقلال مالی و اقتصادی کشور دارد،‌ در این رابطه افزود: در نظام اقتصادی به ویژه نظام تأمین مالی کشور به اینگونه سامانه‌ها بیش از پیش نیاز داریم و انتظار می‌رود از این دست سامانه‌ها در زنجیره تأمین مالی استفاده شود.

وی بیان کرد: اقتصاد ایران مشکلات بسیاری دارد و تورم و کاهش جذابیت تولید به این مشکلات افزوده است. وقتی تورم شدت یابد و حمایتی هم از تولید صورت نگیرد قطعاً همان تولیدکننده به واردکننده و سفته‌باز تبدیل خواهد شد اما اگر تورم مهار شود و تأمین مالی کارآمدتر، به طور قطع تولید جذاب می‌شود و تولیدکننده با فراغ بال و آسودگی بیشتر به فعالیت‌های تولیدی خواهد پرداخت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سامانه‌های تأمین مالی همچون سککوک یک راهکار و ابزار مناسب برای حمایت از تولید و مهار تورم محسوب می‌شوند اما به شرطی موفق می‌شوند که اقدامات بیشتری در راستای حمایت از تولید صورت گیرد.

نبض بورس 

 

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true