پهنای باند آسیاتک به وسعت ایران زمین - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پهنای باند آسیاتک به وسعت ایران زمین

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت انتقال داده های آسیاتک (سهامی‌عام) مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۱۸در مرکز رایمون مدیا واقع در حکیمیه تشکیل گردید.
در این مجمع که با حضور ۶۷درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای نوراللهی بود ، که جنابان وجب و معماریان در مقام نظار اول و دوم و جناب آقای دکتر یوسفی زاده ،مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با ارائه گزارش مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 1402/12/29و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ با تقسیم سود ۲۰۰ ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

به گزارش خبرطلایی،دکتر یوسفی زاده ،مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک با بیان اینکه پیشنهاد هیأت مدیره درخصوص انجام افزایش سرمایه ۹۰درصدی در دست بررسی است،تصریح کرد:شرکت قصد دارد سرمایه خود را به ۸۵۰ میلیارد تومان برساند.

وی با اشاره به اینکه ادامه پروژه فیبر 5G_FTTH از برنامه‌های شرکت برای سال ۱۴۰۳ است،خاطر نشان کرد: توسعه خدمات CLOUD و تحول دیجیتال از برنامه‌های در دستور کار آسیاتک برای سال جاری است.

دکتر یوسفی زاده در ادامه با تاکید بر اینکه پروژه فیبر نوری برای ارائه سرویس‌های FTT/B,H,C در کل کشور طراحی شده است،اذعان کرد:در برنامه اولیه، پوشش سه میلیون خانوار در دستور کار بود که تاکنون بیش از یک میلیون آن انجام شده است. برای الباقی، برنامه‌ریزی‌ها انجام و موافقت‌ها گرفته شده است. در افق ۱۴۰۴ برنامه داریم چهار میلیون خانوار را پوشش دهیم و سهم بازار ۲۰ تا ۲۵درصدی را بگیریم.

مدیر عامل آسیاتک با اشاره به اینکه شبکه توزیع محتوا برای ارائه خدمات CDN در حوزه دیتاسنتر راه‌اندازی شده است ،اذعان کرد:سرویس رایانش ابری برای ارائه راهکارهای نوین و کاربردی در حوزه‌های مختلف ابری است.

وی افزود :توسعه خدمات FMC در سراسر کشور از اقدامات انجام شده در آسیاتک است و در این حوزه روی شبکه‌های فیبر، موبایل و 5G داریم کار می‌کنیم.

یوسفی زاده با اشاره به اینکه استفاده از هوش مصنوعی برای ارتباط با مشتریان از دو سه روز گذشته شروع شده است،خاطر نشان کرد: برای ساخت دیتاسنتر ماکو منتظر تفاهمنامه با وزرات ارتباطات برای دسترسی به فیبرهای نوری در نقاطی که مدنظر است، هستیم. برآورد شده است بتوانیم در سال ۱۴۰۴ فاز اول آن را اجرایی کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه توسعه خدمات پهن باند ثابت FTTX از پروژه‌های در جریان اجرای شرکت است،اذعان کرد: در نظر داریم فاز اول پروژه خدمات مرکز داده و خدمات ابری پیام در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد. این پروژه برای ارائه خدمات حوزه IDC و کلیه خدمات ابری طراحی شده است.

مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک با بیان اینکه تولید و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی صنعت برای توسعه انواع سامانه‌های عملیاتی کسب و کار مانند سامانه پشتیبانی کسب و کار و سامانه پشتیبانی عملیات در دستور کار است،اظهار داشت: تحقیق و توسعه پروژه اینترنت FTT-5G در سطح ملی از برنامه‌های آتی شرکت است.

وی افزود :کاربردی پروژه اینترنت FTT-5G برای ایجاد پوشش اینترنتی با تکنولوژی FTT-5G در شهرهای با جمعیت کمتر از ۳۰هزار خانوار توسط پوشش رادیویی 5G است؛همچنین برآورد شده پروژه اینترنت FTT-5G در سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

دکتر یوسفی زاده با بیان اینکه پیش‌بینی شده درآمد شرکت در سال جاری به ۳۱/۸۴۵ میلیارد ریال برسد،تصریح کرد: برای سرویس‌هایی که تعرفه دستوری دارند، پیشنهادهای خود را به مراجع مربوطه ارسال کردیم و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

وی افزود :پروژه فیبر در افزایش سهم بازار تأثیر زیادی خواهد داشت و به‌طور همزمان در چند شهر اجرا می‌شود،همچنین رایمون مدیا در حال تکمیل ساختار توسعه، تولید و توزیع محتوایی است و پیش‌بینی کردیم تا شهریور و یا مهرماه امسال، فاز اول دیتاسنتر پیام عملیاتی و تکمیل شود.

گفتنی است، در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت انتقال داده های آسیاتک با تصویب صورت‌های مالی به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال سود تقسیم شد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true