بخشنامه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی را ابلاغ کرد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بخشنامه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی را ابلاغ کرد

معاونت اعتباری و بین الملل پست بانک ایران بخشنامه‌ سهمیه بانک برای اعطا تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور را به شعب سراسر کشور، ابلاغ کرد.
به گزارش خبرطلایی به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه ۰۳/۲۹۲۴۸ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۱به بانک‌ها، با هدف حمایت از اشتغال در چارچوب مصوبات هیات امنای حساب پیشرفت و عدالت، مبلغ ۳۰۰ هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۱۲۰ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور بر طبق جز (۶) منابع بند (الف) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی برای مدد جویان این دو دستگاه اختصاص داد.
بر طبق این بخشنامه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،پست بانک ایران را مکلف اکرده است برای حمایت از اشتغال، وام‌های قرض الحسنه تا سقف فردی ۱۵۰۰ میلیون ریال و سقف کارفرمایی به ازای به کارگیری تعداد افراد مددجو متناسب با سقف فردی حداکثر تا ۴۰ هزار میلیون ریال با مدت باز پرداخت هفت سال به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور اعطا می‌شود.
بر اساس این گزارش،سقف فردی تسهیلات برای رسته‌های اعلامی مد نظر دستگاه‌های ذینفع در صورت تایید رسته‌های شغلی توسط کمیسیون پولی و اعتباری بانک مرکزی ۳۰۰۰ میلیون ریال و سقف جمعی این رسته‌ها، ۴۰ درصد از کل منابع اختصاص یافته به دستگاه تعیین شود.
همچنین بر اساس تصمیم کمیسیون عملیات پولی و اعتباری، پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با اعتبارسنجی، سفته و یک ضامن معتبر، تا سقف دو میلیارد ریال بر اساس ماده هفت دستورالعمل اجرایی تسهیلات خرد و برای اعطا تسهیلات تا سقف ۳۰۰۰ میلیون ریال یکی از موارد اعتبارسنجی، سفته و یک ضامن یا دو ضامن معتبر انجام می‌شود.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true