تقسیم سود 90درصدی شرکت دوده صنعتی پارس - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تقسیم سود 90درصدی شرکت دوده صنعتی پارس

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتی پارس با حضور ۸۱.۳درصدی سهامداران در تاریخ 18/02/1403  در مجتمع فرهنگی تلاش برگزار شد.

به گزارش خبرطلایی، کدخداشهریاری، مدیر عامل شرکت دوده صنعتی پارس با بیان اينكه در سال مال منتهی به 29 اسفند 1402، سهم شدوص از تولید دوده در کشور ۳۷هزار و ۱۲۷ تن بوده است،تصریح کرد:درخصوص تقاضای دوده در خارج، برآورد بازار هدف منطقه‌ای شامل اروپای شرقی، آسیای جنوب شرقی، آسیای میانه و آفریقا حدود ۱.۴ میلیون تن است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال مالی مورد گزارش، نحوه رفع تعهد ارزی صادرات شرکت‌ها تغییر پیدا کرد،خاطر نشان کرد:به همین دلیل نسبت به سال مالی قبلی کاهش صادرات داشتیم‌.

مدیر عامل شدوص در ادامه اظهار داشت:پیش‌بینی می‌شود واردات دوده‌های خاص در سال ۱۴۰۳ در حداقل مقدار یعنی زیر ۱۰۰۰ تن در سال و میزان صادرات کشور به حدود ۷۰هزار تن برسد،همچنین فروش محصولات به میزان ۳۹هزار تن در سال 1403پیش‌بینی شده است.

کدخدا شهریاری با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۳ برآورد می‌شود ۱۰هزار تن از محصولات تولیدی به بازارهای هند، پاکستان ترکیه و اروپا صادر کنیم ،اذعان داشت: ایجاد نمایندگی فروش در کشورهای هدف صادراتی در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه پروژه بومی‌سازی کیسه فیلترهای فایبر گلاس با پوشش PTFE از طریق شرکت دانش بنیان ایرانی آزاد فیلتر انجام شد که از خروج ۴۰۰هزار یورو از کشور جلوگیری کرد،تصریح کرد:تولید دوده جدید شبه پرینتکس جهت تولید مستربچ PE-100 مجتمع‌های پتروشیمی از اقدامات شرکت در سال مالی مورد گزارش است و در حال حاضر در مرحله دریافت تأییدیه از شرکت NPC هستیم.
شهریاری ضمن اشاره به این که کاهش ضریب مصرف به دلیل تغییر و اصلاح تکنولوژی و همچنین تغییر خوراک و روش‌های تولید بوده،افزود :قیمت‌گذاری دوده براساس ضرایب و سودی معمولی است؛ به نحوی که ایراد حاکمیتی به آن گرفته نشود.

مدیر عامل شرکت دوده صنعتی پارس در خصوص اینکه طرح توسعه فاز ۴ تهیه شده ،تصریح کرد:بعد از دریافت مصوبه شستا تأمین تجهیزات و اجرا شروع می‌شود ،همچنین تأمین مالی این پروژه ۳۰درصد از طریق افزایش سرمایه و ۷۰درصد از طریق وام خواهد بود ؛چرا که از زمان شروع تا بهره‌برداری پروژه طرح توسعه فاز ۴ تقریباً ۲ سال طول می‌کشد.

وی افزود:در سال مالی مورد گزارش، نرخ فروش داخلی 48000تومان و نرخ فروش صادراتی 45000 تومان بود .

گفتتی است، در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتی پارس با تصویب صورت‌های مالی به ازای هر سهم ۷۰ تومان سود تقسیم شد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true