۱۷ ناشر سود سهامداران را در سومین هفته فروردین ماه پرداخت کردند - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۱۷ ناشر سود سهامداران را در سومین هفته فروردین ماه پرداخت کردند

شرکت حاضر در بازار سرمایه سود بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار سهامدار را در هفته سوم فروردین ماه از طریق اطلاعات سامانه سجام پرداخت کردند.
به گزارش  خبرطلایی  به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا) به نقل از روابط عمومی سپرده‌گذاری مرکزی، اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود سهامداران در سومین هفته از فروردین ماه سال جاری حاکی از آن است که ۱۷ ناشر سود جاری، سود سنواتی و حق تقدم یک میلیون و ۹۴۵ هزار و ۷۸۴ سهامدار را که شامل یک هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده‌اند.

آمار واریز سود جاری ۱۰ ناشر

این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم فروردین ماه امسال، ۱۰ ناشر «آلومراد، افست، لیزینگ‌ صنعت‌ ومعدن، سرمایه‌گذاری‌ مسکن ‌شمالغرب، سرمایه‌گذاری ‌مسکن ‌الوند، سرمایه‌ گذاری‌ رنا، گروه ‌توسعه‌ هنرایران، سیمان ‌کردستان، لیزینگ‌ پارسیان، گروه‌ سرمایه‌گذاری‌ فولادی‌ معیارصنعت‌ پارس» سود جاری یک میلیون و ۳۵ هزار و ۷۵۵ سهامدار که شامل ۸۲۲ میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

آمار واریز سود سنواتی و حق تقدم ۷ ناشر

همچنین، در این دوره زمانی، ۷ شرکت‌ «لیزینگ ‌خودروغدیر، مخابرات‌ایران، رایان‌ هم‌افزا، داروسازی‌ کوثر، بیمه ‌حافظ، بیمه‌ سرمد، سرمایه ‌گذاری‌ توسعه‌ گوهران‌ امید»، سود سنواتی و حق تقدم ۹۱۰ هزار و ۲۹ سهامدار را که شامل ۸۵۰ میلیارد و ۳۲۱ میلیون ریال می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true