تعامل بانک مسکن و پالایشگاه‌های نفتی برای تسریع در ساخت شهرهای ساحلی خلیج فارس - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تعامل بانک مسکن و پالایشگاه‌های نفتی برای تسریع در ساخت شهرهای ساحلی خلیج فارس

با هدف پیشرفت پروژه‌های مسکونی شهرهای ساحلی، تعاملات بانک مسکن با پالایشگاه‌های جنوب کشور آغاز می‌شود.
به گزارش خبرطلایی به نقل از بانک مسکن – هیبنا؛ همزمان با انعقاد تفاهم‌نامه ساخت شهرهای جدید ساحلی در استان هرمزگان با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن، جذب منابع صنایع بزرگ در این بانک و استفاده از فرصت تعامل دوجانبه با شرکت‌های بزرگ پالایشگاهی به عنوان مجموعه‌های بزرگ اقتصادی اولویت یافت.

به همین منظور، در راستای تاکید دکتر سیدعباس حسینی بر جذب منابع پالایشگاه‌ها و صنایع بزرگ، اعضای هیات مدیره بانک مسکن در سفر اخیر خود به استان هرمزگان، با مدیران عامل دو پالایشگاه نفت بندرعباس و ستاره خلیج فارس دیدار کردند.

جعفر آقاملائی و علی کمالی اعضای هیات مدیره بانک در نشست‌هایی با علیرضا جعفرپور مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و احمد هاشمی مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس در محل این پالایشگاه‌ها، در مورد همکاری‌های دو جانبه و انعقاد تفاهم‌نامه به تبادل نظر پرداختند.

کمالی در این جلسات گفت: بانک مسکن نخستین مجموعه‌ای بود که با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه شهرهای جدید ساحلی، در آیین کلنگ‌زنی این شهر ۲۰ هزار واحدی با حضور وزیر راه و شهرسازی حضور یافت.

وی ادامه داد: پالایشگاه‌های جنوب کشور به عنوان مجموعه‌هایی بزرگ در کمک به اقتصاد کشور نیز سهم بسزایی دارند و می‌توانند با انعقاد تفاهم‌نامه و سپرده‌گذاری مناسب نزد بانک مسکن علاوه بر کمک شایان در پیشرفت این پروژه، فرصت تامین مسکن برای کارکنان این پالایشگاه‌ها را فراهم کنند.

عضو هیات مدیره تصریح کرد: بانک مسکن ضمن انعقاد تفاهم‌نامه، علاوه بر پرداخت تسهیلات در بخش مسکن به کارکنان این مجموعه‌ها، در زمینه صدور ضمانت‌نامه نیز خدمات خوبی ارائه می‌کند. خدمات ارزی بانک مسکن نیز جزء موارد قابل ارائه در این تعامل خواهد بود.

در ادامه این نشست، جعفر آقاملائی عضو دیگر هیات مدیره بانک با اشاره به اینکه ۲ مجموعه پالایشگاه بیش از ۶۵ درصد بنزین کشور را تامین می‌کنند، از تلاش‌های جوانان این مرز و بوم برای سربلندی ایران عزیز اسلامی در مقابل تحریم‌های ظالمانه تشکر و قدردانی کرد.

وی با ارائه توضیحات جامعی از محصولات سپرده‌ای و تسهیلات بانک مسکن، پیشنهادات مختلفی را برای استفاده از تسهیلات مسکن برای کارکنان پالایشگاه‌ها تشریح کرد.

در این جلسات مقرر شد پس از انعقاد تفاهم‌نامه و تکمیل پرونده، تسهیلات ارزی جهت تکمیل فاز جدید پالایشگاه نفت بندرعباس و در بخش خرید تجهیزات پرداخت شود.

علیرضا جعفرپور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز با خدمات ارزنده بانک مسکن در آبادانی کشور بالاخص تامین مالی تسهیلات نهضت ملی مسکن قدردانی و بر همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.

پیگیری ساخت پروژه شهر ساحلی خلیج فارس

در جریان سفر به هرمزگان، طی نشست اعضای هیات مدیره بانک با آرش رضایی مسئول دفتر فنی استانداری هرمزگان و عبدالمجید کهوری نماینده شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در محل مدیریت شعب بانک مسکن استان، تسریع در عملیاتی شدن تفاهم‌نامه ساخت شهر ساحلی خلیج فارس و پیگیری‌های دو جانبه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

اعضای هیات مدیره بانک مسکن طی این سفر در جریان برگزاری همایش آموزشی حوزه ارزی بانک در گمرک بزرگ شهید رجائی بندرعباس، قرار گرفتند و در جلسه بازاریابی مدیریت با عنوان قرارگاه عملیاتی بازاریابی شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان و نیز برخی شعب بانک در بندرعباس نیز حضور یافتند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true