امضای تفاهم‌نامه همکاری «بانک مسکن» و «پتروفرهنگ» / ارائه خدمات به فرهنگیان از افتخارات بانک مسکن است - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
امضای تفاهم‌نامه همکاری «بانک مسکن» و «پتروفرهنگ» / ارائه خدمات به فرهنگیان از افتخارات بانک مسکن است

دکتر سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در آئین امضای تفاهم‌نامه با پتروفرهنگ، این هلدینگ را متعلق به فرهنگیان دانست و ارائه خدمات به این قشر شریف را مایه افتخار بانک مسکن خواند.

به گزارش خبرطلایی به نقل از  پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، بر اساس این تفاهم‌نامه، هلدینگ پتروفرهنگ متعهد به ایجاد و توسعه مراودات مالی در بانک مسکن و متمرکز کردن فعالیت‌های مرتبط با انواع خدمات بانکی نزد این بانک می‌شود. ترغیب و تشویق پیمانکاران و شرکت‌های طرف قرارداد برای تمرکز فعالیت‌های بانکی نزد بانک مسکن از دیگر تعهدات هلدینگ پتروفرهنگ در قالب این تفاهم‌نامه است.
همچنین بانک مسکن نیز بر مبنای ظرفیت‌های موجود، انواع خدمات بانکی، اعتباری، صدور ضمانت‌نامه‌، خدمات بازار سرمایه، خدمات ارزی و صرافی، خدمات لیزینگی، کارگزاری و … را به شرکت و کارکنان ارائه می‌کند.
مدیرعامل بانک مسکن در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری با جواد زارع‌پور مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروفرهنگ به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، بر اهمیت توسعه تعاملات بانک مسکن با شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های مجموعه بانک مسکن و شرکت‌های زیرمجموعه به ویژه در حوزه ساخت و ساز، زمینه‌های همکاری مشترک مبتنی بر طرح‌ها و خدمات اعتباری و تسهیلاتی بانک مسکن را تشریح کرد و این بانک را آماده همکاری گسترده با هلدینگ پتروفرهنگ به ویژه در حوزه تخصصی مسکن دانست.
دکتر حسینی با تبریک ولادت با سعادت مهدی موعود (عج) و آرزوی فرج ایشان، امضای این تفاهم‌نامه را در این روز مغتنم برشمرد و گفت: امیدواریم به یاری امام عصر (عج) خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم و این امانت الهی را با سرافرازی به صاحب آن بازگردانیم.
مدیرعامل بانک مسکن از تغییر رویکرد و توسعه اقدامات بانک مسکن از تامین مالی و اعطای تسهیلات به سمت شهرسازی خبر داد و با اشاره به هدف‌گذاری ساخت 100 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور توسط بانک مسکن گفت: در همین راستا طی چند روز اخیر عملیات اجرایی ساخت بیش از 12 هزار واحد مسکونی در مناطق مختلف به ویژه در استان تهران آغاز شده است.
دکتر حسینی در همین رابطه به امضای قرارداد و کلنگ زنی 530 واحد مسکونی در فاز 3 پردیس و مشارکت در ساخت 4000 واحد مسکونی در فاز 8 این شهر با طراحی و معماری مدرن و نیز پیگیری دریافت مجوز 4000 واحد در شهر ملارد اشاره کرد.
وی با تبیین چشم‌انداز و افق توسعه‌ محور بانک مسکن، به امضای تفاهم‌نامه ساخت شهرهای ساحلی خلیج فارس در استان هرمزگان در راستای عمل به دستور رهبر معظم انقلاب در توسعه شهرهای جدید ساحلی و سیاست کلان دولت مبنی بر انتقال شهرها به سواحل دریا و لزوم توسعه اقتصاد دریامحور اشاره کرد.
دکتر حسینی در خصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری با پتروفرهنگ، آن را منشا خیر و برکت برای هر دو مجموعه خواند و بر اجرای سریع توافقات به عمل آمده در تمامی حوزه‌ها تاکید کرد.
زارع پور مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروفرهنگ نیز با ابراز خرسندی از این تفاهم‌نامه گفت: این هلدینگ و عواید حاصل از این توافق به طور کامل متعلق به قشر فرهنگیان است که بر همگی ما حقی دارند و امیدواریم این تعامل برای هر دو مجموعه و ذینفعان آن منشا خیر و اثر باشد.
وی در ادامه به چهار گروه شرکت‌های هلدینگ پتروفرهنگ و زمینه‌های فعالیت و خدمات آن‌ها اشاره کرد و گفت: پتروفرهنگ بازوی اصلی سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی است و منابع موجود را صرف شناسایی فرصت‌های جدید، بهبود ترکیب سرمایه گذاری‌ها، راهبری اجرای طرح‌های اجرایی و نظارت و راهبری شرکت‌های تولیدی و خدماتی می‌کند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true