اعتراض معاون رئیس جمهور آمریکا به جنایات جنگی در غزه - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اعتراض معاون رئیس جمهور آمریکا به جنایات جنگی در غزه

رئیس جمعیت هلال احمردر نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها آمبولانس ها مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند. اقداماتی هم برای آوارگی و کوچ اجباری مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی در پیش گرفته شده و در واقع تمام جنایات جنگی در غزه در حال وقوع است به حدی که معاون رئیس جمهور آمریکا هم به آن اعتراض کرده اند.
به گزارش خبرطلایی ؛ وی در ادامه اظهار داشت : 43 هزار نفر برای شرکت در کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه ثبت نام کرده اند.
دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در نشست خبری “کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل و نقض حقوق بشردوستانه در غزه” گفت: تاکنون ۳۰ هزار و ۵۰ نفر در غزه شهید شده اند و بیش از ۷۲ هزار نفر مجروح و ۸ هزار نفر از آنها از دریافت خدمات درمانی محروم هستند.

وی در ادامه بیان کرد: ۳۴ هزار نوزاد در این ۵ ماه متولد شده اند و مادران و نوزادان شرایط سختی دارند و ۶۵ هزار چادر باردار در غزه وجود دارند که نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی هستند.

کولیوند گفت: فقط ۲۵ درصد از کمک هایی که جمع آوری شده و در بندر العریش قرار دارد وارد غزه شده و روزانه ۱۵ تا ۲۰ کامیون به غزه وارد می‌شود.
زیرساخت های اصلی شهر مورد هدف رژیم صهیونیستی قرار گرفته و ۷۹ درصد شهدا و مصدومین زنان و کودکان هستند‌.

رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها آمبولانس ها مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند. اقداماتی هم برای آوارگی و کوچ اجباری مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی در پیش گرفته شده و در واقع تمام جنایات جنگی در غزه در حال وقوع است به حدی که معاون رئیس جمهور آمریکا هم به آن اعتراض کرده اند.

کولیوند گفت: هلال احمر به عنوان رئیس کمیته ملی حقوق بشر دوستانه اقدام به برگزاری کنگره اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در نقض حقوق بشر دوستانه در غزه کرده است. در این کنگره حقوق دانان بین المللی داخلی و خارجی را درگیر کرده ایم.

وی افزود: ۱۷ مقاله در ۵ پنل تخصصی ارائه می‌شود و این مقاله‌های در مجله‌های علمی‌پژوهشی منتشر خواهند شد. حقوق دانان ۲۱ کشور به صورت آنلاین در این کنگره حضور دارند. در داخل کشور به صورت آنلاین این کنگره پخش خواهد شد. ۴۳ هزار نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام کرده اند. ۸ هزار و۵۶۶ نفر از رشته‌های مرتبط در این کنگره شرکت کرده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: ۹۰۰ نفر به صورت حضوری در کنگره شرکت خواهند کرد و ۱۰۶ نفر نیز مهمان خارجی در این کنگره شرکت خواهند کرد. مجمع جهانی دانشگاه‌های اسلامی هم در این نشست حضور دارند. ۵ نشست تخصصی در این کنگره تشکیل خواهد شد.

وی بیان کرد: اظهار نظر حقوق دانان و حمایت آنها از غزه ارزش زیادی دارد و در طول تاریخ هم ثبت خواهد شد و باعث اعمال فشار بیشتری بر رژیم صهیونیستی خواهد شد. امیدواریم هر چه زودتر آتش بس اعلام شود و مردم غزه بتوانند همانند این ۵ ماه در برابر این حملات مقاومت کنند. تمام مقالات پذیرش شده به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی ترجمه و در قالب کتابچه ای در اختیار جمعیت های ملی قرار خواهد گرفت.

نحوه تحویل کمک های مردمی‌به هلال احمر

کولیوند خاطرنشان کرد: هلال احمر با تمام توان تلاش می‌کند هر آنچه مردم آسیب دیده نیاز دارند برای آنها تامین کند ولی حمایت گر اصلی ما خیرین هستند. در هنگام بروز حوادث و آسیب ها بر اساس قانون مسئولیت جمع آوری و توزیع کمک های مردمی (نقدی و غیر نقدی) با هلال احمر است. مردم برای کمک به آسیب دیدگان کمک های خود را تحویل شعب هلال احمر بدهند و رسید هم بگیرند. هلال احمر این کمک ها را به مردم تحویل می دهد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true