بیمه ملت طبق صورت‌های مالی ۹ ماهه با رشد ۱۷۰ درصدی سود خالص همراه شد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بیمه ملت طبق صورت‌های مالی ۹ ماهه با رشد ۱۷۰ درصدی سود خالص همراه شد

شرکت بیمه ملت که در تمام صورت‌های مالی میان دوره‌ای سال‌جاری، درخشان ظاهر شده بود، موفق شد در عملکرد ۹ ماهه منتهی به پاییز ۱۴۰۲ در سامانه کدال رشد چشمگیر سودآوری خود را با تحقق ۱۷۰ درصد سود خالص بیشتر در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته تثبیت کند.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، براساس گزارش ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ این شرکت به ازای هر سهم ۸۱ ریال سود خالص شناسایی کرده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۰ درصد افزایش داشته است. این شرکت در دوره مشابه سال مالی گذشته برای هر سهم ۳۰ ریال سود خالص محقق کرده بود.

شرکت بیمه ملت که با سرمایه ثبت شده ۳۰,۶۵۷,۲۱۳ میلیون ریال فعالیت می‌کند، توانست در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان آذرماه ۱۴۰۲ مبلغ ۲,۴۷۰,۴۱۱ میلیون ریال سود خالص شناسایی کند که این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال مالی گذشته رشد ۱۷۰ درصدی را به ثبت رسانده است. این رقم در دوره ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ حدود ۹۱۱٫۸۴۷ میلیارد ریال بوده است.

بنابراین گزارش شرکت بیمه ملت در دوره یاد شده مبلغ ۲۹٫۰۴۲٫۵۷۷ میلیارد ریال درآمد حق بیمه در حساب‌های خود ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل ۴۱ درصد افزایش یافته است.
سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای در این دوره مبلغ ۲٫۷۰۰ میلیارد ریال بوده که رشد چشمگیر ۶۴۳ درصدی را رقم زده که در جای خود بسیار با اهمیت است.
ضمن اینکه سود عملیاتی شرکت که تا پایان پاییز ۱۴۰۲ به مبلغ ۱٫۷۳۴ میلیارد ریال رسیده، نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل با رشد بی سابقه ۱۳۵۲ درصدی همراه شده است.
نکته قابل توجه اینکه شرکت بیمه ملت در حالی به سود ۸۱ ریالی برای هر سهم در ۹ ماه اول سالجاری دست یافته که در طول سال مالی گذشته طی ۱۲ ماه مبلغ ۶۹ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده بود و دستیابی به این مبلغ سود در دوره ۹ ماهه نوید بخش روزهای درخشان‌تر در سوددهی برای این شرکت قلمداد می‌شود.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true