جمعیت‌ هلال احمر ایران در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جمعیت‌ هلال احمر ایران در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و تیم‌های درمانی گفت: جمعیت‌ هلال احمر ایران با توجه به این جنایت نسبت به رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده است.

به گزارش خبرطلایی ، پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع تشریح جزئیات کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از غزه گفت: از ابتدای مباحثی که در خصوص غزه اتفاق افتاد سعی کردیم یه صورت فعال حضور داشته باشیم و بر اساس اهداف و ماموریت ها به وظایف خود عمل کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر از برگزاری کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از غزه به میزبانی جمعیت هلال احمر و حضور جمعیت های ملی هلال احمر فردا اول بهمن‌ماه خبر داد.
وی با بیان اینکه با کمیته بین المللی صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ تماس هایی برای کمک به غزه داشته ایم افزود: برای ارسال محموله کمک های بشر دوستانه با موانع رژیم صهیونیستی رو به رو هستیم و بازرسی هر محموله ۲ هفته طول می‌کشد.

وی گفت: برای داشتن صدای مشترک و اقدامات متحدانه برای کمک به غزه “کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین” با روسای جمعیت های هلال احمر و منطقه مدیترانه و غرب آسیا فردا برگزار خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم این خدمت را روان تر ارائه دهیم، افزود: کارگروه‌های تخصصی این نشست شامل خدمات رسانی به مجروحین بعد از آتش بس، نحوه ارسال اقلام غذایی و دارویی، استفاده از دیپلماسی بشردوستانه برای ایجاد آتش بس دائم و نحوه کمک رسانی و حفاظت از نیروهای امدادرسانی، ایجاد صندوق مشترک با کمک صلیب سرخ جهانی برای کمک رسانی به مردم غزه است.

کولیوند بیان کرد: نهایتا در این نشست بیانه ای برای امضا و برای پیگیری ارسال می‌شود. علیه رژیم صهیونیستی هم اعلام جرم شده و موارد نقض حقوق بین الملل بشر دوستانه را نیز مشخص کردیم. آفریقای جنوبی رسما از رژیم صهیونیستی شکایت کرده و جمعیت ملی آن در جلسه فردا در تهران شرکت خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: هلال احمر تا توان داشته باشد در راستای خدمت رسانی و کاهش آلام و نجات مستمندان در غزه اقدام خواهد کرد تا آتش بس پایداری را داشته باشیم و خدمت پایدار که همان نجات مصدومین است را عملیاتی کنیم.

وی گفت: تمام تلاش خود را برای توسعه پایگاه‌ها انجام داده ایم و از نظر لجستیکی ناوگان هوایی، دریایی و زمینی را تقویت کرده ایم. ۳۰۰ آمبولانس و ۶۰۰ خودروی امداد و نجات وارد کشور شده است. این خودروها در حال ترخیص هستند و در تمام استان‌ها بر اساس نیاز توزیع خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هم اکنون بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار داوطلب داریم و ۴۰ هزار نجاتگر متخصص که آموزش های تخصصی دیده اند را نیز در اختیار داریم و ۸ هزار نفر از امدادگران، بهمن ماه به بدنه امداد و نجات هلال‌احمر اضافه می‌شوند.

کولیوند با اشاره به شهادت ۲ امدادگر جوان این جمعیت در حادثه تروریستی کرمان ادامه داد: افرادی که در حین خدمت رسانی مصدوم و یا شهید شود فداکار خدمت محسوب می‌شود. با بنیاد شهید هم هماهنگی‌هایی انجام داده ایم تا هم جمعیت هلال احمر و هم سایر دستگاه‌های خدمت رسان را مشمول قوانین بنیاد شهید محاسبه کنند.

هلال‌احمر آماده پوشش امدادی انتخابات مجلس

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: برای پوشش امدادی حوزه‌های اخذ رأی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌بویژه در مناطق صعب‌العبور، هلال‌احمر با تمام ظرفیت نیروی انسانی و لجستیکی آماده خدمت به مردم است.

وی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و تیم‌های درمانی گفت: جمعیت‌ هلال احمر ایران با توجه به این جنایت نسبت به رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده است.

وی همچنین با اشاره به کمک‌های مردمی ایران به غزه گفت: برای اولین بار ۱۰ هزار تن مواد غذایی، دارویی و اقلام مورد نیاز جنگ‌زدگان جمع‌آوری شده که این قابل تقدیر است.

وی درباره حاضرین در کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین که فردا در تهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۰ هیئت وارد کشور شدند و برخی از کشورها به صورت برخط در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره بیمه امدادگران گفت: امداگری نداریم که بیمه نباشد و از یک سال پیش همه امدادگران بیمه هستند.

کولیوند در خصوص خرید بالگردهای دید در شب خاطرنشان کرد: اگر در بودجه امسال منابع در نظر گرفته شود قطعا خریداری خواهد شد.

وی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها و تیم‌های درمانی گفت: جمعیت‌ هلال احمر ایران با توجه به این جنایت نسبت به رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه اعلام جرم کرده است.

کولیوند همچنین با اشاره به کمک‌های مردمی ایران به غزه گفت: برای اولین بار ۱۰ هزار تن مواد غذایی، دارویی و اقلام مورد نیاز جنگ‌زدگان جمع‌آوری شده که این قابل تقدیر است.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره حاضرین در کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از فلسطین که فردا در تهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۰ هیئت وارد کشور شدند و برخی از کشورها به صورت برخط در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

 

لیلا سبزه علی 

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true