عبور مبلغ حق بیمه صادر شده بیمه ملت از چهار هزار میلیارد تومان - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
عبور مبلغ حق بیمه صادر شده بیمه ملت از چهار هزار میلیارد تومان

بیمه ملت در تداوم رکوردشکنی‌های خود در سالجاری توانسته است در گزارش عملکرد نه‌ ماهه خود نیز شگفتی‌ساز شود.
به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، انتشار گزارش بیمه ملت بر روی سامانه کدال نشان می‌دهد مجموع حق بیمه‌های صادره این شرکت در نه ماهه سال ۱۴۰۲ از چهار همت (هزار میلیارد تومان) عبور کرده است که از مجموع رقم حق بیمه‌های صادر شده کل سال گذشته نیز بیشتر بوده است.

مقایسه عملکرد این شرکت در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حکایت از رشد ۸۳ درصدی حق بیمه‌های صادره دارد و این در حالی است که رشد خسارات پرداختی در مقایسه این دو تاریخ فقط ۱۹ درصد بوده است.

میزان خسارات پرداختی بیمه ملت از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان آذر ۱۴۰۲ حدود یک هزار و ۷۲۴ میلیارد تومان بوده است. بر اساس آنچه از این اطلاعات برداشت می‌شود، بیمه ملت توانسته است با مدیریت موفق پرتفوی و مدیریت صحیح ریسک، نسبت خسارت خود را از ۶۵ درصد در نه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ به ۴۲ درصد در مدت مشابه سال جاری برساند. این در حالی است که بر اساس گزارش بیمه مرکزی، نسبت خسارت صنعت بیمه در هشت‌ماهه نخست امسال حدود ۵۲ درصد بوده و بیمه ملت توانسته است نسبت خسارتی کمتر از متوسط صنعت بیمه را تجربه کند.

گفتنی است مجموع حق بیمه صادره بیمه ملت در سال ۱۴۰۱ حدود سه هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان بوده و همین آمار نشان می‌دهد که حق بیمه‌های صادره ۹ ماهه امسال، ۲۶ درصد از مجموع حق بیمه‌های صادره در کل سال ۱۴۰۱ بیشتر بوده است.

در پرتفوی نه ماهه ۱۴۰۲ بیمه ملت، سهم بیمه ثالث از حق بیمه‌های دریافتی ۲۲ درصد، درمان ۲۰ درصد و آتش‌سوزی، کشتی و زندگی هر یک ۹ درصد بوده است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true