شهردار منطقه ۲۲ خبر داد: اتمام کامل عملیات لایروبی و پاکسازی آبهای سطحی در محدوده منطقه۲۲ تا پایان تابستان - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شهردار منطقه ۲۲ خبر داد: اتمام کامل عملیات لایروبی و پاکسازی آبهای سطحی در محدوده منطقه۲۲ تا پایان تابستان

شهردار منطقه ۲۲ از اقدامات صورت گرفته در خصوص مدیریت آبهای سطحی سرازیر منطقه از جمله مسیل کن و رودخانه وردآورد خبر داد.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، حاجوی در این خصوص گفت: با توجه به وجود دو رودخانه کن و وردآورد در جغرافیای این منطقه، عملیات لایروبی و پاکسازی مسیر این دو رودخانه از انتهای سال گذشته آغاز و تا قبل از فصل بارش پائیزی به اجرای کامل در خواهد آمد.

شهردار منطقه ۲۲ از اتمام عملیات لایروبی ۱۲ کیلومتری رودخانه کن و وردآورد با هدف جریان روان بارش باران در ماههای ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به طول ۸ کیلومتری رودخانه کن و مسیر ۴ کیلومتری رودخانه وردآورد، کار پاکسازی این دو مسیر با تلاش همکاران ما در این منطقه انجام شد.

وی افزود: عملیات لایروبی در ماه های گذشته در دو شیفت با ادوات و تجهیزات مناسب به اجرا درآمد. در خصوص عملیات لایروبی و‌ پاکسازی رودخانه کن، حد فاصل شمال بزرگراه شهید همت تا بزرگراه شهید فهمیده به دو شکل مکانیزه و مکانیکی با تجهیزاتی از جمله سه بیل مکانیزه و ۲۰ کامیون به اجرا در آمد و تا کنون بیش از ۷۰۰ کامیون زباله معادل ۷ هزار تن از رودخانه کن جمع آوری شد.

حاجوی یادآور شد: با توجه به تمهیداتی که سال گذشته در خصوص پاکسازی این رودخانه صورت گرفت تحربه تلخ سیل ویرانگری که دو سال قبل در امامزاده داوود رخ داد و جان چند تن از همشهریانمان را گرفت تکرار نشد.

وی تصریح کرد: رودخانه وردآورد نیز از جمله رودخانه های غربی شهر تهران است که لایروبی آن از شمال بزرگراه شهید خرازی تا جنوب آزادراه تهران_ کرج به اجرا درآمد.

حاجوی عنوان کرد: همچنین باتوجه به اینکه بوستان جوانمردان در بستر رودخانه کن قرار دارد لایروبی پایین دست این رودخانه به شکل ویژه انجام شد و حوضچه آرامش‌ که وظیفه ته نشین کردن زباله و نخاله های جاری در آب را بر عهده دارد بصورت کامل پاکسازی و تخلیه شد؛ تا در زمان بارش نزولات آسمانی، شاهد طغیان رودخانه و دردسرهایی که در پی آن برای شهروندان بوجود خواهد آمد، نباشیم.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true