مشارکت ۲۲ هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مشارکت ۲۲ هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی

تامین مالی طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک مسکن به ارزش بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال در ۱۰ استان، تاکنون منجر به مشارکت در تکمیل ساخت و بهره‌برداری از ۱۰ پروژه آزادراهی و بزرگراهی با هدف کاهش تصادفات و تسریع در بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام شده است.
به گزارش خبرطلایی  به نقل از بانک مسکن، هیبنا؛ طرح‌های زیربنائی وزارت راه و شهرسازی در ۱۰ استان کشور در حال اجراست که بخشی از آنها در استان‌های البرز، سیستان‌و بلوچستان، فارس و خراسان جنوبی به مرحله افتتاح رسید و عملیات اجرایی بخشی دیگر از طرح‌ها در استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان ، فارس، قم و آذربایجان شرقی ادامه دارد.
طرح‌های افتتاح شده شامل ساخت ۲۲ کیلومتر از باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران – شمال در استان البرز است که بانک مسکن برای افتتاح آن ۲ هزار میلیارد ریال مشارکت مالی داشته است.
مشارکت در بهسازی احداث باند دوم و تعریض محور فسا- جهرم- قیر- کارزین در استان فارس با اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال از جمله این طرح‌های زیر بنایی است. افتتاح این طرح علاوه بر کاهش تصادفات منجر به رونق بخشی به گردشگری منطقه شد.برای احداث باند دوم محور بیرجند- قائن به طول ۱۰۰ کیلومتر در خراسان جنوبی هم ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.
همچنین بانک مسکن با مشارکت در تامین مالی طرح‌های بزرگراهی و آزادراهی علاوه بر اینکه اهداف مربوط به کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه استهلاک خودرو را دنبال می‌کند، در تسریع بهره برداری از طرح‌های نیمه کاره با تزریق منابع نقش مهمی ایفا کرده است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true