ضرورت توجه به هوش مصنوعی و شرکتهای دانش بنیان در رویداد “مدارس آینده “ - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ضرورت توجه به هوش مصنوعی و شرکتهای دانش بنیان در رویداد “مدارس آینده “

رییس سازمان نوسازی مدارس گفت: در برنامه هفتم توسعه مصوب شده است تا ۲۰۰ مجتمع بزرگ مقیاس آموزشی بسازیم.

به گزارش خبرطلایی ؛ حمیدرضا خان‌محمدی در دومین رویداد مدارس آینده که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: در برنامه هفتم توسعه مصوب شده است تا ۲۰۰ مجتمع بزرگ مقیاس بسازیم؛ این مدارس باید نقطه تحول و کانون تحول مدرسه و محله باشند. تلاش ما این است که تا پنج سال آینده این امر را محقق کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره رویداد مدارس آینده گفت: در این دوره “رویداد مدارس آینده” ۱۷۰ طرح با رشد تقریباً ۵۳ درصدی به مرحله داوری رسیده است. ۵۵ طرح در خصوص سامانه‌های نوین آموزشی، حدود ۱۶ طرح در خصوص تجهیزات آموزشی، ۱۳ طرح در خصوص سازه‌ها، در بحث سبک سازی و صنعتی سازی مدارس، ۳۱ طرح در خصوص معماری مدارس و ۲۵ طرح در خصوص سکوها و نرم افزارهای آموزشی به دبیرخانه رویداد ارسال شده است.

خان محمدی با اشاره به لزوم ایجاد تأسیسات نوین در فضای مدارس، گفت: اگر در ۲۰ درصد از پشت بام‌های مدارس سلول‌های خورشیدی مستقر کنیم به اندازه نیروگاه برق‌آبی کارون ۳ می‌توان برق تولید کرد. این قدرت آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد دولت ایران متعلق به آموزش و پرورش است؛ گفت: مدارس آینده باید تحول گرا باشند. در هر مدرسه حداقل ۱۵ الی ۲۰ معلم که همان نخبه هستند کار می‌کنند و و این می‌تواند منشأ تحول باشد.

وی با اشاره به اینکه ۵۴ درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می‌شوند؛ گفت: هر خیری که در کنار ساخت مدرسه قرار می‌گیرد به تربیت دانش آموزان با رویکرد آینده کمک می‌کند.

خان محمدی با تاکید بر اینکه یادگیری مشارکتی و ترکیبی مهم است، گفت: تعامل در مدارس آینده مزیت این مدارس است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به ضرورت توجه به هوش مصنوعی گفت: البته نباید این‌طور فکر کنیم که اگر هر کلاس به هوش مصنوعی و موقعیت مجازی وصل شد به آینده فکر کرده‌ایم اما تعامل در بستر نظام تعلیم و تربیت نقش اصلی را خواهد داشت. در همین راستا هم توجه به هوش مصنوعی و شرکت‌های دانش بنیان ضروری است.

وی با بیان اینکه هدف این رویداد توجه به سه بطن فضا و تجهیزات، تربیت معلم و کتب درسی است؛ گفت: باید به آینده توجه کرد، افزود: متونی که در کتب درسی در اختیار بچه‌ها قرار می‌گیرد به عنوان اصلی ترین متن برای تربیت نیروی انسانی آینده است. اگر می‌خواهیم به آینده فکر کنیم یا مدارس را برای آینده بسازیم و تجهیز کنیم باید به این سه وجه توجه ویژه داشته باشیم.

خان محمدی با تاکید بر ضرورت مهارت آموزی گفت: در حوزه فناوری‌های نوین سرعت به قدری بالا رفته است که شاهد حذف بسیاری از مشاغل هستیم؛ اگر دانش آموزان را برای مشاغل مهارتی در هنرستان‌ها تربیت می‌کنیم و می‌خواهیم ۵۰ درصد بچه‌ها در رشته‌های مهارتی در هنرستان تحصیل کنند اما انرژی و اقداماتی که در این راستا صرف می‌کنیم مبتنی بر آینده نیست، راهی بیهوده طی کردیم.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true