تشریح عملیات‌های مبارزه با تروریسم فراجا/ سه تروریست‌ خاش، تفتان و چابهار در تور پلیس/ فراجا گام محکمی در مبارزه علیه تروریسم برداشت - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تشریح عملیات‌های مبارزه با تروریسم فراجا/ سه تروریست‌ خاش، تفتان و چابهار در تور پلیس/ فراجا گام محکمی در مبارزه علیه تروریسم برداشت

سخنگوی فراجا در خصوص اقدامات غافلگیرانه اخیر پلیس جهت شناسایی و دستگیری تروریست‌ها در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما تا پای جان، پای وعده و قولمان مبنی بر مبارزه بی امان با تروریسم و همچنین شناسایی و دستگیری تروریست‌ها و اشراری که به جان کارکنان پلیس تعدی کرده و آنها را به شهادت رساندند، هستیم.

به گزارش خبرطلایی ؛ سردار دکتر “سعید منتظرالمهدی” تاکید کرد: ظرف چند روز گذشته و طی چند عملیات غافلگیرانه موفق، پلیس توانست 11 تن از تروریست‌ها را که در چندین عملیات در یک سال گذشته دست داشتند شناسایی، دستگیر و 2 تن از آنان را به هلاکت برساند.

وی افزود: در عملیات تهاجمیِ موفقی با همکاری اداره اطلاعات استان، “عبدالجلیل” و همدستش، دو نفر از اعضای مهم و اصلی که شرورانه در بیش از 4 حمله تروریستی دست داشتند و در شهریور امسال باعث شهادت یک مامور پلیس و سرباز وظیفه‌ در تفتان و در مرداد ماه سال جاری، 4 نفر از عوامل گشتی پلیس راه در محور “خاش-تفتان” را به شهادت رسانده بودند، دستگیر شدند.

به گفته معاون فرهنگی اجتماعی این تروریست‌ها اعتراف کردند در پی ناآرامی های سال گذشته در سیستان و بلوچستان تحت سرکردگی فرد دیگری تصمیم به شبیخون و حملات تروریستی بیشتری به ویژه به مقرهای امنیتی و انتظامی و در نهایت شهادت همکارانمان داشتند که خوشبختانه دستگیر و زمین گیر شدند.

دستگیری عامل شهادت سرباز اهل تسنن

منتظرالمهدی یادآور شد: پلیس به زندگی پنهانی تروریستی که آذرماه سال گذشته در یک اقدام غافلگیرانه به عوامل گشت پلیس راهور چابهار شلیک و باعث شهادت سرباز اهل تسنن خدوم این یگان شده بود پایان داده و این تبهکار را دستگیر کرد.

دستگیری تروریسم های جیش الظلم در کرمان

وی ادامه داد: در دو هفته اخیر، پلیس موفق شد طی یک عملیات مشترک با اطلاعات سپاه، محل اختفاء دو نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم را که احتمالا در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان نیز دخیل بوده و قصد ارتکاب اعمال خرابکارانه داشتند را در شهرستان بم شناسایی و دستگیر نمایند.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا به دستگیری زنده و سالم دو تروریست که اقدام به حمل مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات نموده به عنوان نمونه موفق واحدهای عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا اشاره کرد و گفت: تروریست ها اعتراف کردند وابسته به گروهک های تروریستی مستقر در کشورهای همسایه هستند و قصد داشتند مهمات را به رابطشان در استان برای درگیری با عوامل انتظامی تحویل دهند.

دستبند پلیس بر دستان عاملان اصلی شهدای راسک

وی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته چهار عاملِ اصلی از تیم هجوم حادثه‌ راسک در عملیاتی غافلگیرانه زنده و سالم دستگیر شدند، گفت: انواع سلاح و ادوات، تجهیزات پیشرفته‌ ترور و مبالغ کلانِ ارزی و ریالی از آنها کشف و ضبط گردید و در نهایت به اطلاعاتِ مفید، مستند و قابل توجهی در خصوص دستگیریِ سایرِ عوامل و آمرانِ حادثه‌ راسک از جمله سرکرده های اصلی، میزان سلاح و مهمات در اختیار رسیده‌ایم. با این تفاسیر از ۱۲ نفر تیم هجوم و اصلی که درشب حادثه در راسک مسبب شهادت ۱۱ تن از کارکنان خدوم پلیس شدند، ۴ نفرشان دستگیر و یک نفر دیگر در عملیاتی جداگانه کشته شد و ۲ نفر هم در همان شب حادثه زخمی و به هلاکت رسیدند؛ تلاش برای شناسایی و افراد باقیمانده کماکان در دستور کار است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که عوامل اصلی شاخه عملیاتی گروهک دستگیر شده‌اند،گفت: زنده و سالم دستگیر کردن عوامل اصلی تروریست ها به لحاظ دقت، غافلگیری و فریب اطلاعاتی یک عملیات درجه یک و بی‌نقص محسوب می‌شود.

ناکامی انتحاری های سراوان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شناسایی و هلاکت دو تن از تروریست های انتحاری در سراوان که شامگاه شنبه 23 دی ماه قصد عملیات انتحاری داشتند،گفت: در برتری آتش یگان های تکاوری پلیس به‌همراه محموله های خود منفجر و منهدم می شوند؛ این دو تروریست که با تویوتای هایلوکس سفید رنگ تردد و انبوهی از تجهیزات، سلاح های انفجاری و بمب به همراه داشتند، در تور اطلاعاتی و امنیتی واحدهای عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا گرفتار شدند.

وحدت شیعه و سنی

سخنگوی پلیس در پایان با تاکید بر این که تروریست‌ها به دنبال تفرقه افکنی بوده و شیعه و سنی برایشان تفاوتی ندارد چنان که دو تن از شهدای عزیزمان اهل تسنن هستند، گفت: قدردان همکاری مردم خوب سیستان و بلوچستان به جهت همکاری در برقراری نظم و امنیت هستیم.

به گفته وی مردم فهیم این خطه مرزی به وضوح پیامشان را به تروریست ها مبنی بر این که چیزی جز ناامیدی، یاس و پشیمانی در انتظارتان نیست، مخابره کردند.

خبرگزاری پلیس

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true