توسعه زنجیره تولید با امضای تفاهم‌نامه‌ بین شركت‌ پتروشیمی آبادان و پالایش نفت آبادان - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
توسعه زنجیره تولید با امضای تفاهم‌نامه‌ بین شركت‌ پتروشیمی آبادان و پالایش نفت آبادان

با امضای تفاهم‌نامه تأمین خوراک پروپیلن و گازهای فلر واحد FCCU شرکت پالایش نفت آبادان ، خوراک مورد نیاز شرکت پتروشیمی آّبادان جهت ایجاد طرح های توسعه ای از سوی پالایش نفت آبادان تأمین می‌شود.
به گزارش خبرطلایی به نقل از  روابط عمومی شرکت پتروشیمی آبادان; مهندس امید بچاری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان و مهندس حکیم قیم، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان، امروز (دوشنبه، 25 دی ماه)، دو تفاهم‌نامه در زمینه تأمین خوراک امضا کردند.

با توجه به مجاورت دو شرکت پتروشیمی آبادان و شرکت پالایش نفت آبادان و با توجه به کمبود خوراک اتیلن در کشور، دسترسی به جریان گازی خروجی از فلر واحد Fluid Catalytic Cracking Unit (FCCU) و امکان استحصال اتلین از آن فرصتی بسیار مغتنم و ارزشمند از منظر افزایش خوراک و تولید بهینه و صرفه به مقیاس برای شرکت پتروشیمی آبادان فراهم خواهد آورد. از سوی دیگر استحصال این گاز فلر به لحاظ محیط زیستی نیز برای شهرستان آبادان نیز حائز اهمیت می باشد.

در ادامه استفاده از جریان گازی پروپیلن با هدف راه اندازی و توسعه زنجیره ارزش پروپیلن، فرصت تولید محصولات استراتژیک و ارزشمند اکریلونیتریل و متیونین را برای اولین بار در ایران فراهم می آورد. بر اساس این دو تفاهم نامه، شرکت پالایش نفت آبادان نسبت به تأمین و ارسال خوراک پروپیلن مورد نیاز شرکت پتروشیمی آبادان به میزان 50 هزار تن در سال و گاز خشک Dry Gas)) واحد FCCU به میزان حداقل 90 هزار تن در سال و به مدت 10 سال اقدام میکند. این اقدام جهت تنوع بخشی به سبد تولیدات شرکت پتروشیمی آبادان و رفع نیاز داخلی و جلوگیری از واردات و در راستای افزایش تعاملات و همکاری دو شرکت و همسو با سیاست پالایش نفت آبادان مبنی بر اولویت تأمین نیاز شرکت های داخلی انجام می شود.

مهندس بچاری، مدیر عامل پتروشیمی آبادان نیز ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، تصریح کرد: همکاری و تعامل بین دو شرکت می تواند مسیر شکوفایی و انتفاع شرکت پتروشیمی آبادان را هموار کند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true