بومی سازی کارخانه تولید آهن اسفنجی برای نخستین بار توسط فولاد خوزستان در سال رشد تولید - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بومی سازی کارخانه تولید آهن اسفنجی برای نخستین بار توسط فولاد خوزستان در سال رشد تولید

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان گفت: راهبرد اصلی شرکت بومی سازی است و حمایت از تولید کنندگان داخلی و بومی سازی یک ضرورت است برای مقابله با تحریم‌ها و تامین قطعات شرکت فولاد خوزستان به شدت بر بومی‌سازی پروژه‌ها متمرکز شده و با شرکت‌های دانش بنیان، مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و نخبگان صنعتی همکاری‌ فعال را آغاز کرده است.
به گزارش خبرطلایی  ، مهندس پاک بین معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان در پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در نشست خبری گفت: این شرکت برای اولین بار در کشور کارخانه تولید آهن اسفنجی را با استفاده از دانش بومی، توانمندی‌های ایرانی و تلاش‌های کارشناسان بومی‌سازی کرده است. و راهبرد اصلی شرکت برای صنعت فولاد، بومی‌سازی و حمایت از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان داخلی است.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: این پروژه در سال ۱۳۷۹ توسط کارشناسان ایرانی آغاز شد و در اوایل سال ۱۳۸۰ زمزم یک به مرحله بهره‌برداری رسید. این اقدام نه‌تنها نمونه‌ای از پیشرفت و توانمندی‌های داخلی در زمینه صنعت و تولید است، بلکه نشان‌دهنده استقلال و استفاده از دانش بومی در توسعه صنعت کشور است.

پاک بین ادامه داد: با بومی‌سازی ما توانستیم اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را در کشور ایجاد کنیم و بخش قابل توجهی ارز برای تامین نیازهای فولاد خوزستان را فراهم آوریم. همچنین با بومی‌سازی محصولات می‌توانیم با توانمندی‌های خود در بازارهای بین‌المللی حضور یافته و به صادرات اقدام کنیم که این امر به ارزآوری در کشور منجر خواهد شد.

وی اعلام کرد: که این گام بزرگ نشان از تصمیم جدی این شرکت برای توسعه صنعت فولاد و پیشبرد راهبرد بومی‌سازی است. این اقدام به عنوان یک واکنش مثبت به تحریم‌ها به‌شمار می‌آید و باعث تقویت اقتصاد داخلی و افزایش قدرت صادرات ایران در زمینه فولاد می‌گردد.

مهندس پاک بین، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان اعلام کرد: که از سال ۱۴۰۰ تا سال ۱۴۰۲، این شرکت توفیق بومی‌سازی حدود شش هزار و هفتصد و چهار کالا را به دست آورده است.

وی بیان کرد در سال ۱۴۰۰ شرکت فولاد خوزستان با بومی‌سازی هشتصد و بیست و دو کالا به عنوان قدم اول گام برداشت. همچنین در سال ۱۴۰۱ به هفتصد و سی و چهار کالا افزایش یافت و در ۹ ماهه اول سال ۱۴۰۲ بیش از چهارصد کالا بومی‌سازی افزوده شد.

مهندس پاک بین تاکید کرد: که فعالیت‌های بومی‌سازی به صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای منجر شده است. در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ میزان صرفه‌جویی به حدود بیست و دو میلیون یورو رسیده است که نشان‌دهنده عملکرد برجسته این شرکت در بهره‌برداری از منابع و توانمندی‌های داخلی می‌باشد. این عدد در سال ۱۴۰۱ برابر با بیست میلیون یورو بوده است.

مهندس پاک بین اعلام کرد: تعداد سفارشات کالاهای شرکت به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در این دوره افزایش یافته است. معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان یادآور شد که در نه ماه نخست سال ۱۴۰۲ دویست و سی و پنج کالا به شرکت های دانش بنیان واگذار شده است این در حالی که در سال ۱۴۰۱ این تعداد صدو شصت و نه کالا بوده است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true