شکستن رکورد نرخ ساعتی تولید در واحد الفین پتروشیمی جم پس از انجام تعمیرات اساسی/تولید ۱۶۳تن اتیلن و ۳۲تن پروپیلن در ساعت - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شکستن رکورد نرخ ساعتی تولید در واحد الفین پتروشیمی جم پس از انجام تعمیرات اساسی/تولید ۱۶۳تن اتیلن و ۳۲تن پروپیلن در ساعت

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم تاکید کرد: پس از اجرای تعمیرات اساسی سنگین و موثری که در مجتمع پتروشیمی جم انجام شد، رکورد تولید در واحد الفین این مجتمع عظیم پتروشیمی شکسته شد.
به گزارش خبرطلایی به نقل از خبرگزاری پتروشیمی‌ ایران ( ایپنا)،«عبدالرحیم قنبریان» بااعلام این خبر گفت: پس از اجرای تعمیرات اساسی سنگین و موثری که با بهره گیری حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان داخلی و خدمات و تجهیزات تماماً ایرانی در مجتمع پتروشیمی جم انجام شده، رکورد تولید در واحد الفین این پتروشیمی شکسته و برای اولین بار در تاریخ این مجتمع، محصول اتیلن با نرخ ۱۶۳ تن در ساعت که حداکثر مقدار قابل تولید در واحد الفین است و محصول پروپیلن با نرخ ۳۲ تن در ساعت تولید شد.
قنبریان با تاکید بر اینکه «این موفقیت بزرگ در بین مجتمع های تولیدی الفین کشور بی سابقه است» ابراز امیدواری کرد که این نرخ تولید به صورت مستمر ادامه داشته و کلیه ذینفعان پتروشیمی جم بویژه بازنشستگان عزیز از مزایای آن منتفع شوند.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی و پروژه های موثری که منجر به شکستن نرخ تولید الفین در پتروشیمی جم شده است، گفت: طراحی، ساخت و نصب کلدباکس کاملا ایرانی که منجر به رفع نشتی و جلوگیری از هدررفت اتیلن و پروپیلن و متعاقب آن افزایش تولید شد از جمله این اقدامات موثر بوده است.

قنبریان ادامه داد: باز کردن و روتین اساسی توربین ها و کمپرسورها که برای اولین بار در تاریخ مجتمع جم انجام شده و همچنین تعویض تیپ فلر بدون دود با طراحی و ساخت داخلی برای جلوگیری از بدسوزی که مشکلات زیست محیطی را برطرف می سازد از دیگر اقدامات در این زمینه است.

به گفته مدیرعامل پتروشیمی جم، تعویض خطوط سایز ۷۸ اینچ آب دریا جهت جلوگیری از خارج شدن واحدها در فصول مختلف سال؛ تخلیه و تعویض بسترهای کلیه برج های واحد الفین جهت افزایش کارایی و ظرفیت واحد برای اولین بار در تاریخ مجتمع؛ طراحی، ساخت و نصب استرینر یا صافی بر روی مبدل های آب دریا؛ تعویض عایق های سرد و گرم در راستای کاهش مصرف انرژی؛ بازرسی و رفع عیب از حدود ۳۴ تاور، ۱۱۵۳ مبدل، ۱۲۶ درام، ۷ مخزن PSVها و پمپ ها و در نهایت رفع کامل تمامی نشتی های شناسایی شده از دیگر اقدامات صورت گرفته در جریان انجام تعمیرات اساسی پتروشیمی جم بوده است.

قنبریان تصریح کرد: نرخ ساعتی تولید الفین پس از انجام تعمیرات اساسی در مقایسه با سال های گذشته به خوبی میزان اثربخشی اورهال اخیر بویژه تعویض و نصب کلدباکس جدید را نمایان می کند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true