برگزاری سمینار تخصصی روز جهانی خاک در پتروشیمی بندرامام - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
برگزاری سمینار تخصصی روز جهانی خاک در پتروشیمی بندرامام

روز جهانی خاک، سمینار تخصصی خاک با حضور مدیرعامل، مدیران ارشد و جمعی از اساتید، کنش‌گران، مسئولین و فعالین محیط زیست کشور به میزبانی شرکت پتروشیمی بندرامام برگزار شد.
به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، سمینار تخصصی به مناسبت روز جهانی خاک با حضور دکتر انصاری نیک مدیرعامل، معاونین و مدیران ارشد این شرکت و کارشناسان حوزه محیط زیست کشور، دکتر قلی نژاد معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و محمد درویش رئیس کمیته محیط زیست یونسکو در مجتمع پتروشیمی بندرامام برگزار شد.

در این سمینار، دکتر انصاری نیک با گرامی‌داشت روز جهانی خاک عنوان داشت: «خاک منبعی ارزشمند برای حیات انسان و سایر موجودات زنده است و نقش مهمی در تولید غذا، تامین آب و حفظ محیط زیست دارد. متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل فعالیت‌های انسانی، خاک در معرض آلودگی و تخریب قرار گرفته است. بنابراین لازم است با اتخاذ اقدامات لازم از آن حفاظت کنیم.»

وی در ادامه افزود: «در قرآن مجید خداوند ۴۶ بار به خاک اشاره فرموده است. ما از خاک آفریده شدیم و به خاک بازمی‌گردیم. بنابراین باید خاک را گرامی بداریم و از آن به درستی استفاده کنیم.»

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام همچنین با اشاره به برنامه جامع پایداری محیط زیست پتروشیمی بندرامام تصریح کرد: «این شرکت همواره به محیط زیست اهمیت داده و در این زمینه اقدامات موثری انجام داده است. در همین راستا برنامه جامع پایداری محیط زیست با ۴۰ ماده تدوین شده است که هدف آن احیا چرخه بازگشت برای محصولات و مدیریت آنها به گونه ای است که با محیط زیست منطبق تر باشد. این برنامه در عالی ترین سطوح شرکت پیگیری و دنبال می شود.»

در پایان این سمینار، کارشناسان حوزه محیط زیست پتروشیمی بندرامام به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه حفاظت از خاک پرداختند.

گفتنی‌ست، پتروشیمی بندرامام در راستای حفاظت از خاک اقداماتی همچون، استفاده از روش های نوین مدیریت پسماند، توسعه فضای سبز و درختکاری، کاهش مصرف آب و انرژی، جلوگیری از آلودگی خاک توسط مواد شیمیایی و آموزش کارکنان در زمینه حفاظت از خاک را در دستور کار خود قرار داده است که با انجام این اقدامات به دنبال الگوی مناسبی برای صنعت پتروشیمی در زمینه حفاظت از خاک است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true