کسب عنوان نخست مسابقات آتش نشانی توسط تیم “آتش نشانان سنگ آهن الف” - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
کسب عنوان نخست مسابقات آتش نشانی توسط تیم “آتش نشانان سنگ آهن الف”

در شانزدهمین دوره مسابقات علمی، عملیاتی آتش نشانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی(ایمپاسکو)، تیم “آتش نشانان سنگ آهن الف” عنوان نخست مسابقات را کسب کرد.

به گزارش خبرطلایی به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، شب گذشته مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات علمی، عملیاتی آتش نشانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حالی به کار خود پایان داد که تیم های آتش نشانی سنگ آهن الف ، فروکروم سبزوار ، کک سازی زرند، گهر امداد و زغال سنگ خمرود به ترتیب عنوان های اول تا پنجم را کسب کردند.

در این دوره از مسابقات که به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در شهرستان بافق برگزار شد ۳۰ تیم با حضور۲۴۰ شرکت کننده در دو بخش تئوری و چهار ماده عملیاتی با هم به رقابت پرداختند.

امنیت از مولفه های توسعه و مدنیت

دستجردی، عضو هیات مدیره ایمپاسکو در مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات علمی عملیاتی آتش نشانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه مقوله امنیت یکی از مولفه های توسعه و مدنیت است گفت: حوزه صنعت و معدن همواره با خطر مواجه است بنابراین باید به آن توجه ویژه کرد.برگزاری چنین دوره هایی به طور حتم موثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ایمیدرو و ایمپاسکو همواره به حوزه امنیت اهمیت زیادی می دهند افزود: ایمیدرو و ایمپاسکو از برگزاری چنین دوره ها و مسابقاتی حمایت می کنند.

حوزه دانش و آگاهی نیاز به تقویت دارد

خواجه پور، مدیر HSEE ایمپاسکو نیز در این مراسم گفت: یکی از اهداف این مانور، آسیب شناسی و آگاهی نسبت به نقاط ضعف و قوت است. هم اکنون از لحاظ مهارتی در سطح خوبی هستیم و با سیستم های روز دنیا توانسته ایم خود را جلو ببریم.

وی با بیان اینکه در قسمت تئوری و اطلاعات، بالاترین رتبه ۱۱ از ۲۰ است تاکید کرد: حوزه دانش و آگاهی نیاز به تقویت دارد .با مطالعه مقالات روز دنیا، شیوه های جدید، شناخت مواد قابل اشتعال جدید و… باید آگاهی خود را بالا ببریم.

خواجه پور اضافه کرد: ما همیشه سعی کردیم بیشترین تمرکز را بر روی پیشگیری بگذاریم اما در هنگام وقوع حادثه نیز باید بتوانیم در کمترین زمان، آتش و حریق را اطفا کنیم و شرایط را به حالت عادی برگردانیم.

قدردانی از نظم تیم های حاضر در مسابقات

حامد فتاحی سرپرست HSE شرکت‌ سنگ آهن مرکزی ایران-بافق نیز در مراسم اختتامه ضمن تشکر از تیم ها که با نظم و دقت به برگزاری خوب مسابقات کمک کردند گفت : امیدواریم که میزبان خوبی برای شما بوده باشیم.

وی افزود: هدف اصلی این مسابقات آموزش و بالابردن توان علمی و عملیاتی تیم ها است که در این دوره ها هم افزایی اتفاق می‌افتد و می‌توان در حداقل زمان حداکثر کمک را انجام داد.

ماموریت های خاص تیم های آتش نشانی معادن و صنایع

همچنین ملک زاده، مدیرکل مدیریت بحران استان یزد مهمترین رکن در مدیریت بحران را توانمندی نیروهای انسانی در نجات انسان ها دانست و گفت:اجرای این مسابقات در مجموعه های معدنی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی افزود:آتش نشانان ما در بخش ایمنی معادن و صنایع کشور تجهیزات ویژه تر و ماموریت های خاص تری نسبت به آتش‌نشانی شهرداری‌ها دارند. ان‌شاءالله با تعامل و همراهی همه عزیزان شاهد ایمنی بیشتر و کاهش مخاطرات باشیم.

اجرای مانورها کیفیت کارها را افزایش می دهد

در این مراسم ولدخانی مدیر HSE ایمیدرو نیز بر توجه ویژه به مدیریت شرایط اضطراری تاکید کرد و گفت: تعداد زیادی از واحدهای ما فاصله زیادی با حداقل مطلوب دارند که باید تلاش بیشتری شود.

وی اظهار کرد:آتش نشانی شغل خطرناکی است چرا که وقتی همه در حال ترک فضای حادثه هستند، آتش‌نشان ها وارد می‌شوند پس باید دانش، مهارت و آگاهی خود را بالا ببرند تا به بهترین نحو حادثه را مدیریت کنند.

ولدخانی تصریح کرد: لازم است با اجرای مانورهای مختلف ، کار خود را با کیفیت بهتری انجام دهیم.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true