سخنگوی فراجا:اوباش‌گری در مراکز درمانی را برنمی تابیم - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سخنگوی فراجا:اوباش‌گری در مراکز درمانی را برنمی تابیم

سخنگوی پلیس تاکید کرد: پلیس بی نظمی را بر نمی تابد و هر گونه اوباش‌گری و اخلال در آرامش مراکز درمانی و بیمارستان‌ها‌ منجر به برخورد قانونی و دستگیری است.

به گزارش خبرطلایی ، سردار دکتر “منتظرالمهدی” با تاکید بر تامین نظم، امنیت و حفظ آرامش در مراکز درمانی نوشت: اخیرا در مطلبی اشاره کردم که لمپنیزم و اوباش‌گری دارای سطوحِ اقدامِ متنوعی شده و مختص به خیابان ها نیست و حالا شاهد هستیم که اوباشِ محلی در برخی بیمارستان‌ها به مردم و کارکنان مراکز خدمات درمانی تعدی می‌نمایند؛ مکانی که بیمار و تیمارگر باید در فضایی آرام و ساکن، به روند بهبود و درمان بپردازند متاسفانه شاهد صحنه‌هایی از رفتارهای نامناسب غیر انسانی برخی از به اصطلاح همراهان بیمار و اراذل و اوباش هستیم.

بی شک ما درد و رنج همراهانِ بیمار را درک و آنها را به شکیبایی دعوت می کنیم اما اجازه نمی دهیم به هر دلیلی، کادر درمان مورد حمله، هجوم، تعدی و ضرب و شتم قرار گیرند؛ درک و رأفت ما نسبت به رنج “مریض داران” نباید این شبهه را ایجاد کند که در برابر تعدی ها نسبت به کادر درمان و سایر شهروندان اغماضی داریم؛ فراجا نه تنها این صحنه‌ها را تحمل نمی‌کند، بلکه باور داریم “پلیسِ منعطف” در این صحنه‌ها؛ یک “پلیسِ اشتباهی و منفعل” است و باید پلیس، مقتدرانه، جلوی چنین رفتارهای خشن را که به “ساحتِ شهروندی” تجاوز می‌کنند با شدت و حدت بگیرد تا آرامش واقعی و روانی، در محل درمان حاکم شود.

پلیس در موارد رخ داده‌ اخیر با سرعت در محل حادثه حاضر، متهمان را شناسایی و دستگیر کرده و پرونده آنان تکمیل و به مراجع ذیصلاح ارجاع شده است؛ عملکرد همکارانم در این خصوص با در نظر گرفتن قوانین، تکالیف و ملاحظات، توام با سرعت و دقت عمل بوده است.

پیشتر نیز رئیس پلیس کشور به دفعات به برخورد قهری و عبرت آموز پلیس با این افراد شریر اشاره کرده که آرامش و آسایش مردم را خدشه دار می نمایند و شرم نمی کنند.

جامعه بزرگ خدمات درمانی کشور شامل پزشکان، پرستاران، بهیاران، پیراپزشکان و…که با سعه صدر به انجام وظایف انسانی و اخلاقی خود مشغول هستند نباید مورد حرمت شکنی افراد بی ملاحظه قرار گیرند .

حریم طبیب حرمت دارد، پزشکی که درمان می کند، تسکین می دهد و آرامش می‌بخشد سزاوار هتک حرمت نیست؛ از یاد نمی‌بریم کادر درمان از کرونا گرفته تا سیل و زلزله و … بی وقفه در کنار مردم بوده و هستند و عطر امید را می‌پراکنند تا شفای مریض حاصل شود.
قدردان زحماتشان هستیم و تامین امنیت شان را به جان می خریم.

پایگاه خبری پلیس

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true