پارک تفریحی “بیشه در” توسعه می یابد/ اجرای طرح پیاده رو سازی از کنارگذر آهنشهر تا کوه الله/ ورودی شهرک آهنشهر بهسازی می شود - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پارک تفریحی “بیشه در” توسعه می یابد/ اجرای طرح پیاده رو سازی از کنارگذر آهنشهر تا کوه الله/ ورودی شهرک آهنشهر بهسازی می شود

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از توسعه پارک تفریحی ” بیشه در” خبر داد و گفت: توسعه این پارک تفریحی نقش به سزایی در افزایش فضای سبز و پوشش گیاهی منطقه دارد.

به گزارش خبرطلایی به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، مجتبی حمیدیان با بیان این مطلب اظهار کرد: پارک بیشه در که به نام شاعر پرآوازه بافق “وحشی بافقی” نامگذاری شده است در چند فاز طراحی شده که فاز نخست آن به بهره برداری رسیده و فاز دوم در مرحله اجراست.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از این پارک تفریحی افزود: در فاز دوم ایجاد زمین های ورزشی در قالب زمین والیبال ساحلی، دوچرخه سواری و … دیده شده و فضای سبز محدوده توسعه خواهد یافت. همچنین طرح اجرای آبشاری در این پارک در دستور کار است.

حمیدیان با بیان اینکه کل پروژه پارک وحشی بافقی حدود ۳۵ هکتار است اضافه کرد: در حال حاضر ۷ هکتار آن به بهره برداری رسیده و ۱۵ هکتار از آن در قالب فاز دوم اجرایی می شود. ساخت رستوران و … هم در فاز نهایی دیده شده که امیدواریم هر چه زودتر آماده اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه پارک وحشی بافقی به تفرجگاهی بزرگ در بیرون از شهر تبدیل می شود خاطرنشان کرد:شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در کنار طرحهای توسعه ای و جوار معدنی خود به موضوعات رفاهی مردم شهر نیز توجه دارد و در تلاش است که با اجرای طرح هایی از این دست گامی موثر در جهت ارتقا رفاه شهروندان بردارد.

پیاده روسازی از کنارگذر آهنشهر تا کوه الله

حمیدیان در ادامه از اجرای طرح پیاده روسازی از کنارگذر آهنشهر تا کوه الله خبر داد و گفت: این مسیر که حدود ۱۵۰۰ متر است قابلیت ایجاد مسیر دوچرخه سواری را نیز دارد.

وی با اشاره به خریداری گلدان های بتنی برای اجرای پلکانی در مسیر کوه افزود: اجرای این طرح تا عید نوروز به پایان می رسد.

بهسازی ورودی شهرک آهنشهر

حمیدیان در خصوص ورودی آهنشهر نیز گفت: پیش از این در ورودی شهرک آهنشهر گیاهان فصلی کاشته می شد که علاوه بر هزینه بر بودن با شرایط آبی منطقه همخوانی نداشت بنابراین بهسازی ورودی شهرک در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون در حال اجراست.

وی با بیان اینکه طرح ورودی شهرک آهنشهر تلفیقی از فضای سبز، سازه های مناسب همراه با نورپردازی خواهد بود افزود: درخت نخل یکی از المان های شهرستان بافق است بنابراین از درخت نخل خرما و درخت نخل زینتی هم برای ورودی شهرک استفاده کنیم . امیدواریم اجرای این طرح به زودی به اتمام برسد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true