راه اندازی بازی حرکتی ادونچر در بافق/ سینما هفت بعدی به شهربازی بافق می آید - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
راه اندازی بازی حرکتی ادونچر در بافق/ سینما هفت بعدی به شهربازی بافق می آید

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از راه اندازی بازی حرکتی ادونچر(Adventure) در شهربازی بافق خبر داد و گفت: این بازی ماجراجویانه برای اولین بار در استان یزد اجرا می شود.

به گزارش خبرطلایی به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، مجتبی حمیدیان ، با بیان این مطلب اظهار کرد:مجموعه شهربازی شهرستان بافق به دلیل نداشتن ایمنی در تجهیزات، سالها بلا استفاده مانده بود و عملا مردم امکان بهره مندی از این شهربازی را نداشتند به همین منظور شرکت سنگ آهن مرکزی بازسازی و نوسازی این مجموعه را در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه در فاز اول ،محوطه سازی و ایجاد بخش های حرکتی_مهارتی دیده شد افزود: هم اکنون فاز اول تکمیل شده و در مهرماه به بهره برداری می رسد.

حمیدیان با اشاره به راه اندازی بازی حرکتی مهارتی ادونچر بافق گفت: یکی از موثرترین راهکارهای کم تحرکی در کودکان و نوجوانان استفاده از بازی‌هایی است که فعالیت بدنی را در آنها افزایش دهد و علاوه بر تحرک، جذابیت و هیجان کافی هم داشته باشد بنابراین بازی ادونچر که نسل جدید بازی های طنابی در ارتفاع است برای اجرا در شهربازی بافق در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه تمامی استانداردهای لازم برای این بازی پرهیجان دیده شده است اضافه کرد: دو کارشناس برای آموزش مباحث ایمنی و کاربری به تهران فرستاده شده اند و شرکت پیمانکار نیز تعهد داده تا یکسال خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهد.

حمیدیان با اشاره به اینکه بازی حرکتی ادونچر بافق برای کودکان بالای ۱۲ سال طراحی شده است گفت: بازی حرکتی ادونچر در شهرهای تهران، کرمان ، اردبیل و … اجرا شده و در استان یزد نیز برای اولین بار اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در کنار سازه ادونچر، بازی های حرکتی و مهارتی دیگری هم که با تور و طناب است اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از ایجاد سینما هفت بعدی در فاز دوم شهربازی خبر داد و گفت: در فاز دوم ساخت سالن دو هزار متری برای بازی های داخل سالنی و اجرای مجموعه کارتینگ هم در دستور کار است که پس از بهره برداری از فاز اول اجرای آن آغاز می شود.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true