سککوک مسیر بازگشت تولیدکنندگان به کارخانه‌ها را هموار می‌کند - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

به گزارش خبرطلایی ؛ غلامرضا مرحبا، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حمایت از تولید یکی از رسالت‌های نظام بانکی کشور محسوب می‌شود و به عبارتی باید بانک‌ها در خدمت تولید باشند و تسهیلات را به سمت و سوی تولید هدایت کنند. منابع مالی همانند خونی در رگ‌های نظام تولیدی کشور محسوب می‌شوند که اگر در جریان حرکتش، مانع یا کندی ایجاد شود؛ قطعاً نظام تولیدی و اشتغال‌آفرینی کشور دستخوش بحران خواهند شد.

وی با تاکید بر مشکل تامین نقدینگی برای تولید کنندگان افزود: امروز اقتصاد ایران نیازمند تقویت بخش تولید است و به جرئت می‌توان گفت از طریق نظام تولیدی می‌توان جان دوباره به اقتصاد بخشید. با رونق تولید، هم اشتغال پا می‌گیرد و هم محرومیت‌زدایی، به خوبی انجام می‌پذیرد. بسیاری از تولیدکنندگان کشورمان با مشکل کمبود منابع مواجه‌اند و نمی‌دانند باید به کجا و به کدام بانک مراجعه کنند تا تسهیلات دریافت کنند یا اینکه مراجعه می‌کنند ولی بروکراسی آنقدر پیچیده و نفس‌گیر است که به طور کل، قید تولید را می‌زنند و نقدینگی موجود در اختیار را در بازار دلالی به کار می‌گیرند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به نقش سککوک در رفع همین خلأها و شکاف‌های موجود در نظام تأمین مالی کشور اشاره کرد و گفت: سککوک این قابلیت را دارد که بتواند در زمینه تأمین مالی، بسترها و مسیر را هموار کند و به شکاف‌ها در این زمینه پایان دهد، رضایت مردم را جلب و تولیدکننده را راضی سازد. سککوک را نه‌تنها نباید یک ابزار تأمین مالی دانست بلکه یک زنجیره تأمین مالی و قوت‌بخش نظام تأمین مالی است.

مرحبا اظهار کرد: اگر می‌خواهیم محرومیت‌ها از بین بروند و ضعف‌ها برطرف شوند و اشتغال رونق دوباره پیدا کند حتماً باید از ابزارهایی مانند سککوک به خوبی استفاده کرد، البته این زنجیره در مرحله تکامل و اصلاح است و به مروز زمان کامل‌تر و کارآمدتر می‌‎شود.

تابناک اقتصادی

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true