مدیرعامل بانک ملت: اوراق مرابحه ارزی، فشار تامین مالی در کشور را کاهش می‌دهد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مدیرعامل بانک ملت: اوراق مرابحه ارزی، فشار تامین مالی در کشور را کاهش می‌دهد

ارزآوری یک میلیارد یورویی پروژه بیدبلند خلیج فارس

خبرطلایی : رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک ملت: در حالی که در دنیا تأمین مالی کوتاه مدت بر عهده بانک‌ها قرار دارد، در ایران علاوه بر این، تأمین مالی سرمایه‌ای و سایر مواردی که باید برعهده بازار سرمایه باشد، عمدتا برعهده شبکه بانکی است. بانک‌ها با این حجم تقاضا واقعا دچار مشکل هستند.

🔸سیاست‌های جدید و درست بانک مرکزی باعث شده بانک‌ها به دنبال روش‌های جدید تأمین مالی بروند.

🔸با روش جدید، هم فشار به رشد دارایی‌ها و ترازنامه بانک‌ها کمتر می‌شود، هم سیاست‌های سیاستگذار پولی دنبال می‌شود و هم امکان اجرای ابرپروژه‌ها فراهم می‌گردد؛ بنابراین امروز شاهد بهره‌برداری از یک طرح جدید در تامین مالی هستیم که فشار به بستر تامین مالی کشور را کم می‌کند.

🔸با تامین ارزی از طریق اوراق مرابحه محدودیت پرداخت تسهیلات به سایر بخش‌ها در شبکه بانکی کمتر خواهد شد و منابع ارزی به سمت سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های مولد هدایت می‌شود، بانک ملت در این طرح به عنوان ضامن نقدشوندگی، متعهد پذیره‌نویسی و عامل فروش، دریافت و پرداخت مشارکت دارد.

🔸سرمایه‌گذاری پروژه بیدبلند خلیج فارس حدود یک میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار است که تا کنون حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک ملت تامین شده است.

🔸با تامین مالی ۲۰۰ میلیون یورویی در این مرحله، پیشرفت پروژه ۲۰ درصد جلو افتاده و از ۵۷ درصد به ۷۷ درصد می‌رسد؛ این پروژه سالانه ۱ میلیارد دلار صادرات و ارزآوری دارد و سودآوری صنعت پتروشیمی فقط از این محل ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی خواهد بود، همچنین این پروژه برای بیش‌از ۹ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد به همین منظور درخواست‌های متعددی برای استفاده از این روش تامین مالی داریم.

🔸افزودن رکن بازارگردانی، اصلاح نرخ‌ها و استفاده از منابع بانک‌های خارج از کشور که از این موصوف استقبال کرده اند، باعث بهبود این روش تامین مالی می‌شوند همچنین از رییس کل محترم بانک مرکزی، هلدینگ خلیج فارس و سازمان بورس برای راه‌اندازی این روش نوین تامین مالی تقدیر می‌کنیم.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true