سلامت، نشاط وپویایی بازنشستگان، اولویت تأمین اجتماعی است - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سلامت، نشاط وپویایی بازنشستگان، اولویت تأمین اجتماعی است

معاون برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی در آیین اختتامیه المپیاد ورزشی همکاران مرد بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی سراسر کشور( طرح مرشدان) که در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: حفظ شادابی وپویایی همکاران بازنشسته ومستمری‌بگیر از اهداف برگزاری المپیادهای ورزشی است وبرای سازمان تأمین اجتماعی باعث افتخار است که بازنشستگان این سازمان، روحیه شادی را که‌در زمان خدمت داشتند، در دوران بازنشستگی هم حفظ کرده اند.
به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، سید مرتضی حسینی افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی به قشر گسترده‌ای از جامعه خدمات ارائه می‌دهد که علاوه بر اقشار مختلف بیمه‌پرداز، شامل چهار و نیم میلیون نفر مستمری‌بگیر است و این سازمان علاوه بر پرداخت مستمری و نیز تأمین خدمات درمانی موردنیاز این افراد، برنامه‌های مختلفی نیز برای حفظ پویایی و نشاط این قشر فرهیخته دارد.

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: جمعیت سالمندان کشور با سرعت در حال افزایش است؛ به طوری‌که چهار سال گذشته فقط ۱۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دادند، اما این آمار تا سال ۱۴۲۰ به ۲۰ درصد و تا سال۱۴۳۰ به ۳۳ درصد خواهد رسید یعنی در این زمان، یک سوم جمعیت کشور را سالمندان تشکیل خواهند داد.

وی با تأکید بر ضرورت بازنگری در رویکردهای سیاستی کشور در زمینه ارائه خدمات به سالمندان گفت: برای ایجاد برنامه‌ نوین در حوزه سالمندی و تأمین نیازمندی‌های جمعیت سالمند، نیازمند تأمین زیرساخت‌های مناسب هستیم.

حسینی حفظ سلامت جسم و روان بازنشستگان را اولویت اصلی برگزاری المپیادهای ورزشی دانست و ادامه داد: با توجه به روند افزایش تعداد سالمندان، هر کدام از سازمان‌ها و ادارات کشور باید برای حفظ سلامت و پویایی همکاران بازنشسته خود برنامه مشخص داشته باشد.

وی با اشاره به دستاوردهای سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی تا اوایل سال گذشته به دلیل مسائل و مشکلات در حوزه‌های داخلی و فشارهای متأثر از شراط بین‌الملل، برای پرداخت حقوق مستمری‌بگیران از بانک‌ها استقراض سنگینی کرده بود به نحوی‌که بدهی انباشته سازمان به نظام بانکی به حدود ۱۰۶ هزار میلیارد تومان رسیده بود که هزینه سالانه بانکی آن ۲۵ هزار میلیارد تومان بود؛ اما با حمایت دولت مردمی و مجلس انقلابی از سازمان تأمین‌اجتماعی، سال گذشته این بدهی کلان تسویه شده و در سال جاری حقوق مستمری‌بگیران تاکنون بدون حتی یک ریال استقراض در موعد مقرر تأمین و واریز شده است.

براساس گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین اجتماعی، برگزیدگان المپیاد ورزشی همکاران بازنشسته و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی (طرح مرشدان) در بخش آقایان، روز پنج شنبه ۱۱ آبان‌ ماه با برگزاری مراسم اختتامیه این المپیاد ورزشی در اصفهان معرفی شدند. المپیاد ورزشی بازنشستگان تامین‌اجتماعی سرتاسر کشور در دو بخش آقایان و بانوان از نهم آبان‌ ماه در اصفهان آغاز شده و تا ۱۶ آبان ادامه دارد. در این المپیاد ورزشی ۳۵۰ نفر از بازنشستگان تأمین‌اجتماعی در بخش آقایان و ۳۲۰ نفر در بخش بانوان در هفت رشته ورزشی شامل شنا، شطرنج، والیبال، فوتبال، دارت، تیراندازی و تنیس روی میز به رقابت می‌پردازند. اختتامیه مسابقات بانوان این المپیاد نیز ۱۵ آبان ماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود. مرحله نهایی المپیاد بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی نیز با شرکت برگزیدگان مرحله استانی این المپیاد نیز هفته آخر آبان‌ماه در ارومیه برگزار خواهد شد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true