شرکت کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی در نشست‌های آموزشی مهارت تربیت فرزند - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شرکت کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی در نشست‌های آموزشی مهارت تربیت فرزند

نشست‌های آموزشی مهارت تربیت فرزند با هدف تقویت بنیاد نهاد مقدس خانواده و همچنین توسعه و ارتقای مهارت‌های ارتباطی بین زوجین به‌صورت مستمر در سازمان تأمین‌اجتماعی با شرکت کارکنان این سازمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی ، محسن تقیانی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی “خانواده” از سوی مقام معظم رهبری گفت: خانواده به‌عنوان رکن اساسی و زیربنایی هر جامعه و نقطه آغازین زندگی اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است و تحکیم این بنای مقدس امری ضروری و حیاتی برای جامعه به شمار می رود.

تقیانی با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های تربیتی، آموزشی و فرهنگی این اداره‌کل با رویکرد تحکیم و تقویت بنیان خانواده بر پایه الگوهای ایرانی_ اسلامی گفت: یکى از اساسى‌ترین راه هاى استقرار و استمرار ارزش‌هاى اخلاقى و دینى در جامعه ، تقویت و تحکیم نهاد خانواده است که مهم‌ترین کانون پرورش تربیت فرزندان صالح است.
وی با بیان این‌که برنامه‌های خانواده‌محور، رکن اصلی و اساسی برنامه‌های آموزشی و فرهنگی و تربیتی این اداره‌کل است، افزود: از دیگر ارکان و رویکردهای برنامه‌های این حوزه می‌توان به برنامه‌های فرهنگی تفریحی رشدینو با مشارکت همکاران و اعضای خانواده آنان و با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت فرزندان همکار، برنامه‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و نیز برگزاری مسابقات قرآنی و …. اشاره کرد.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌های این حوزه در جهت ارتقای برنامه‌های فرهنگی در راستای تحکیم بنیان خانواده استفاده خواهیم کرد، گفت: نقطه قوت در برگزاری برنامه‌های فرهنگی این سازمان، استقبال و حضور پررنگ کارکنان در برنامه‌های مختلف و متنوع و آموزش‌های هدفمند در جهت تعالی کانون خانواده و کارکنان است.
وی به برگزاری 10 نشست آموزشی مهارت‌های تربیت فرزند از سلسله نشست‌های تخصصی این اداره‌کل اشاره کرد و گفت: این جلسات آموزشی با هدف ارتقای سطح آموزش‌های تربیتی و فرهنگی در بین کارکنان و توانمندسازی آنان با موضوع خانواده و مهارت‌های تربیت فرزند به‌صورت حضوری و هفتگی توسط حجت‌الاسلام و المسلمین استاد تراشیون به‌صورت حضوری برای کارکنان ستاد مرکزی سازمان و به‌صورت برخط (ویدیوکنفرانس) برای همکاران این سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی به اجرای برنامه عملیاتی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین کارکنان اشاره کرد و گفت: اداره‌کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی با هدف استفاده از ظرفیت همکاران سازمانی دارای تحصیلات در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد رشته‌های روانشناسی و مشاوره در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با هدف کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی، فراخوانی را طراحی و در اختیار همکاران سراسر کشور قرار داده است که با استقبال همکاران دارای این تخصص‌ها مواجه شده و تاکنون بیش از 100 نفر از همکاران در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.
تقیانی افزود: این حوزه با کنار هم قراردادن آموزش و پژوهش و ایجاد هم‌افزایی در بخش‌های مختلف سازمان و برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، تربیتی و اخلاقی به‌عنوان آموزش‌های مکمل، برای ارتقای سطح دانش کارکنان برنامه‌ریزی کرده است و و این مسیر را با قوت ادامه خواهد داد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true