زنجیره تأمین مالی باید مکانیزه و هوشمند شود - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

به گزارش خبرطلایی؛ عزت‌الله اکبری تالارپشتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به ضرورت مهار تورم و حمایت از تولید اشاره و تأکید کرد: در راستای حمایت از تولید، باید حتماً تورم مهار شود و به عبارت بهتر میان این دو ارتباط معنادار و واقعی وجود دارد؛ یعنی تولید، منجر به رشد اقتصادی و کاهش تورم می‌‎شود و از سوی دیگر، سیاست‌های ضدتورمی هم، رشد تولید را در پی خواهد داشت.
وی افزود: در حوزه مهار تورم و رشد تولید، آنچه خیلی اهمیت دارد؛ “مکانیزه شدن و هوشمند شدن زنجیره تأمین مالی” است تا از این طریق، جامعه هدف تزریق منابع به درستی مشخص شود و تعلل‌ها، کاستی‌ها و ضعف‌ها از این طریق به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه سنتی بودن سیستم تأمین مالی و یا حداقل “کمتر به‌روز بودن آن”، سبب شده تا تولیدکننده و فعالان اقتصادی، خیلی رضایت نداشته باشند و انتظار می‌رود با اصلاح روندها شرایط بهتر شود. در این زمینه با به عرصه آوردن سامانه‌های پیشرو در حوزه تأمین مالی، می‌توان خلأها را برطرف و به بهبود شرایط کمک کرد.

اکبری تالارپشتی سککوک را بستری مناسب برای حمایت از رشد تولید و پشتیبانی از سیاست‌های ضدتورمی دولت دانست و در این باره گفت: کارآمد شدن زنجیره‌های تأمین مالی سبب می‌شود تا تولیدکننده احساس آرامش و امنیت و حمایت داشته باشد و لذا سککوک می‌تواند چرخه تأمین مالی را تقویت و تسهیل کند.

وی با بیان اینکه نظام زنجیره تأمین مالی کشور نیازمند تحول جدی است تا هم امیدآفرین باشد و هم محرومیت‌زدا و هم اینکه از تولیدکننده حمایت کند، گفت: امیدواریم که با سککوک این اتفاقات رخ دهد و نظام تأمین مالی کشور هرروز رشد و توسعه پیدا کند.

تابناک اقتصادی

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true