کسب رتبه اعتباری خوب توسط آسان پرداخت - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
کسب رتبه اعتباری خوب توسط آسان پرداخت

رتبه‌بندی اعتباری بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌ها رویه‌ای مرسوم در اقتصادهای بین‌المللی بوده که در سال‌های اخیر به دلیل مزایا و کاربردهای آن برای طیف وسیعی از ذی‌نفعان (اعم از افزایش شفافیت، مدیریت و پایش مدون ریسک و نقدینگی و …)، به‌صورت پررنگ‌تر در ایران موردتوجه قرار گرفته است. در این راستاشرکت آسان پرداخت پرشین (سهامی عام) اقدام به انجام فرایند رتبه‌بندی اعتباری و اخذ رتبه اعتباری خود نموده است. بر اساس ساختار موجود، شرکت‌های رتبه‌بندی اعتباری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و به‌صورت مستقل و با در نظر گرفتن منافع همه سهامدارن، پس از ارزیابی جامع ریسک‌های اعتباری، مالی، کسب‌وکاری، نقدینگی و سایر حوزه‌های بااهمیت اقدام به ارائه رتبه اعتباری و اظهارنظر دراین‌خصوص می‌نمایند.

به گزارش خبرطلایی به نقل از روابط عمومی ، باتوجه‌به منفعت‌های تأمین مالی از طریق بازار بدهی در مقایسه با تأمین مالی از طریق سهام‌داران، فراهم‌سازی امکان مدیریت و پایش مؤثر ریسک‌های عملکردی و اعتباری و همچنین متعادل‌سازی ساختار سرمایه به‌وسیله به‌کارگیری ابزارهای متنوع تأمین مالی، شرکت‌ها در سال‌های اخیر تمایل بیشتری را به همکاری با مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری نشان داده‌اند. علاوه بر این نظام اقتصادی کشور نیز حرکت تدریجی خود را از فعالیت‌های تأمین مالی مبتنی بر بازارهای سنتی (از جمله تأمین مالی بانکی) به سمت بازارهای مالی آغاز نموده است.

شرکت آسان پرداخت پرشین (سهامی عام) همواره تلاش داشته در راستای فراهم‌سازی منابع مقرون‌به‌صرفه به‌گونه‌ای که صرفه سهام‌داران را به همراه داشته باشد، گام بردارد. بدین منظور پایداری مالی، رشد باثبات درآمد (سود)، تنوع‌سازی جریان‌های درآمدی و پایش و مدیریت ریسک‌های عملیاتی در دستور کار شرکت قرار گرفته است. در ادامه آسان پرداخت پرشین پس از پایش و ارزیابی توسط شرکت رتبه‌بندی برهان (معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار) توانسته به‌عنوان اولین شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و همچنین گروه رایانه موفق به اخذ رتبه اعتباری بلندمدت BBB+ و کوتاه‌مدت A+ گردد.

بر اساس دستورالعمل‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، ارزیابی اعتباری و کسب رتبه اعتباری مناسب سبب خواهد شد شرکت‌ها با سهولت بیشتر توازن ساختار سرمایه را برقرار نموده و با مدیریت بهینه ریسک‌ها، ثبات بیشتری ایجاد نمایند. موضوعی که علاوه بر در اختیار گذاشتن منابع ارزان، امکان بهره‌برداری بیشتر از دارایی شرکت‌ها را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true