رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ثبت رکورد کاشت نهال در گینس خبر داد - خبر طلایی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ثبت رکورد کاشت نهال در گینس خبر داد

حسینی المدنی با اشاره به جذب یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری اعضای جوان، از رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر هلال احمر خبر داد.
به گزارش خبرطلایی ؛ حجت الاسلام و المسلمین‌هاشم حسینی المدنی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نشست خبری به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز تاسیس سازمان جوانان گفت: سازمان جوانان درگاه ورودی جمعیت هلال احمر بوده که وظیفه جذب، سازماندهی و توانمندسازی اعضا را برعهده دارد.
وی در ادامه بیان کرد: در یک سال اخیر بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سازمان جوانان عضو شده اند که سبب شد تا در مجموع ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر عضو جوان در هلال احمر ساماندهی شوند. همین جوانان هستند که می‌توانند در حوادث و بلایا به یاری مردم بشتابند.
رئیس سازمان جوانان تصریح کرد: افزایش تعداد اعضا باعث شد تا در سال گذشته برای مقابله با خشکسالی و تغییرات اقلیمی ۱۴۰ هزار درخت کاشته شود که ۱۰۰ هزار اصله آن به صورت همزمان در ۱۹ دقیقه کاشته شد و رکورد کاشت نهال کتاب گینس که متعلق به ترکیه بود شکسته و به ایران تعلق گرفت.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰ هزار نفر از اعضای سازمان جوانان در عید نوروز به مردم در حوزه‌های مختلف کمک کردند. از سوی دیگر شاهد رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر بودیم که این افزایش سبب شد تا ۴۵۰ تیم سحر در سراسر کشور برای التیام آلام روحی آسیب دیدگان از حوادث شکل گیرد.
وی افزود: در حوزه اشتغالزایی ۱۴۱۵ هسته کارآفرینی با همکاری کمیته امداد شکل گرفت که هر کدام از آن‌ها می‌توانند بین ۳ تا ۷ شغل ایجاد کنند.
حسینی المدنی درباره تیم های دادرس نیز گفت: بعد از گذشت ۵ سال، امسال مسابقات المپیاد «آماده» در سراسر کشور به میزبانی استان فارس برگزار شد و دانش آموزان خود مراقبتی، دگر مراقبتی، بانداژ و حمل مصدوم را فرا گرفتند.
رئیس سازمان جوانان گفت: پویش «غرق نشویم» نیز در سواحل کشور با همکاری سازمان جوانان برگزار شد و با برنامه‌های متنوع شاهد کاهش ۵۰ درصدی غرق شدگی بودیم.
حسینی المدنی توضیح داد: با فدراسیون‌ «هاکی» یک موافقت نامه منعقد کردیم تا اعضای سازمان جوانان در قالب تیم های‌ هاکی بتوانند فعالیت انجام دهند و اعضای تیم های‌ هاکی هم آموزش های ما را فرا می‌گیرند.
وی در قسمت پایانی صحبت های خود با اشاره به تلاش ها برای برگزاری مسابقات دادرس گفت: به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ پیشنهاد شده که مسابقات دادرس به صورت جهانی برگزار شود.

پایگاه خبری هلال احمر

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true