066

گفتگوی خانوادگی؛ فقط ۲۵ دقیقه

نتیجه یک بررسی در وزارت ورزش و جوانان نشان داد که جوانان با والدین خود در طول ٢۴ ساعت، تنها ٢۵ دقیقه گفتمان صورت می‌گیرد.

خبرطلایی؛  نتیجه یک بررسی در وزارت ورزش و جوانان نشان داد که ۵۶,١‌درصد از جوانان اوقات فراغت خود را در خانواده سپری می‌کنند؛ اما در طول ٢۴ ساعت، میان والدین و فرزندان، تنها ٢۵ دقیقه گفتمان صورت می‌گیرد.
اینها بخشی از نتایج تحقیقی است که از سوی وزارت ورزش و جوانان انجام شده و دیروز از سوی محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در نخستین کنفرانس اوقات فراغت اعلام شد. او در توضیح بیشتر درباره این تحقیق انجام شده به «شهروند» گفت: «این بررسی در سال‌های اخیر و به صورت ملی انجام شد؛ این‌که مشخص شده ۵۶‌درصد از جوانان اوقات فراغت‌شان را با خانواده می‌گذرانند، خبر خوبی است اما گفتمانی که میان والدین و فرزندان وجود دارد، ضعیف است؛ شاید یکی از دلایل آن هم وجود و گسترش ابزارهای جدید و نمادهای تکنولوژی است که این ارتباطات را محدود کرده است، کاهش این گفتمان باعث افزایش آسیب‌ها می‌شود. ما باید تلاش کنیم تا این فضا اجتماعی شود.»
او در بخش دیگری از صحبت‌هایش در این کنفرانس به آسیب‌هایی که جوانان و میانسالان با آن مواجه هستند، اشاره کرد: «دولت‌ها توان حل معضلاتی با عنوان اوقات فراغت را ندارند؛ این اقدامات باید با مشارکت مردم انجام شود.» به گفته وزیر ورزش و جوانان در کشور ٢٢ تا ٢۶ دستگاه دولتی و عمومی هستند که باید به موضوع اوقات فراغت جوانان بپردازند؛ اما اغلب این دستگاه‌ها به موضوع فراغت بی‌توجه هستند: «متاسفانه اوقات فراغت کیفی نیست؛ همین موضوع یکی از دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر است؛ آقایان نباید به دنبال عوامل دیگر بروند.»
گودرزی ورزش را یکی از عناصری دانست که می‌تواند اوقات فراغت را باکیفیت کند: «براساس اعلام مرکز آمار در‌ سال ٨٧ میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی ١٢ دقیقه بود که در‌ سال ٩۴ این عدد به ١۶ رسید. همچنین در ابتدای دولت یازدهم جمعیتی که در ورزش همگانی مشارکت می‌کردند ٧ تا ١٢‌درصد بودند که اکنون به ٢١‌درصد یعنی ١۶‌میلیون نفر رسیده‌اند.»
422110159_25405_2771845355045739361
منبع: روزنامه شهروند
انتهای پیام/